Syberia III – NOVINKY – Pokračování po 12 letech

Ano, opravdu je tomu tak, již v roce 2002 vyšla první z těchto legendárních adventur a jen o dva roky později vydali její pokračování. A nyní, po neuvěřitelných 12 letech se rozhodli k ní zase vrátit! Původně se o jejím vývoji mluvilo již v roce 2009 a měla být vydána na PS3 jako hra, která se může pochlubit 3D grafikou v reálném čase – chtěli dosáhnout podobné grafice, jaká se vyskytuje u prvního dílu Assassin’s Creed . V roce 2011 však vývojáři oznámili, že vzhledem k nedostatku financí ještě práce na této hře ani nezačaly. Až v roce 2012 na svém facebooku potvrdili svůj kontrakt se společností Anuman a vývoj konečně začal. Naštěstí pro skalní fanoušky se na tomto díle podílejí stejné společnosti, jaké vyvíjely i dva předchozí díly – Anuman a Microïds, takže můžeme doufat, že toto pokračování dosáhne stejné kvality, jako její dva předchůdci. Tato hra (jako ostatně většina her v dnešní době) vyjde na počítač, Xbox One a PlayStation 4. Ale pozor, to ještě není vše – dočkáme se jí totiž i na OS X a mobilech s Androidem nebo iOS.

syberia3_screen1_wip

Ti, jež tuto klasiku neznají a mají alespoň trochu kladný vztah k adventurám, jistě by si měli doplnit znalosti a předchozí dva díly si také zahrát! Tento díl se stejně jako dva předchozí zaobírá příběhem americké právničky Kate Walkerové na její cestě přes Evropu a Rusko se steampunkovými a art nouveau prvky. Předchozí díly byly mnohonásobně oceněny především za své grafické zpracování a velmi inteligentní scénář, na kterém mimochodem i v třetím díle dělá ten samý člověk – belgický vývojář Benoît Sokal. Kromě hlavního příběhu jsou hry doplněny vedlejším, který se sestává z telefonních hovorů s Katiným snoubencem a jejich zhoršujícím se vztahem. Příběh tohoto konkrétního dílu je znám pouze okrajově. Poté, co Kate opustí ostrov, ocitne se na provizorní loďce unášená proudem a nakonec jí zachrání lid Youkol. Aby utekli svým společným nepřátelům, rozhodne se Kate pomoci těmto kočovníkům naplnit jejich podivnou starobylou tradici, kdy doprovázejí sněžné pštrosy při jejich sezónní migraci.

syberia3_screenshot02

Třetí hra na rozdíl od dvou předchozích již nepoběží na Virtools Engine, ale na tradičním Unity, jelikož se vývojáři domnívají, že by hra v dnešním světě neobstála a snesla by se na ní ohromná kritika, pokud by stále používali stejný engine. Samozřejmě jako předchozí díly se jedná o single-playerovou hru a dočkáme se jí již zanedlouho – 1. prosince 2016!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *