Syberia: The World Before – RECENZE – Čtvrté pokračování oblíbené adventury!

Série Syberia je podle mě taková klasika mezi adventurami a vlastně nejen ve svém žánru. Asi těžko byste hledali hráče, kteří neví, kdo je Kate Walker a jakými dobrodružstvími si prošla v prvním a druhém díle. Třetí díl se objevil tak trochu odnikud a asi by bylo lepší, kdyby se nestal, ale vývojáři se nevzdávají. Máme tady čtvrté pokračování.

  • Datum vydání: 18. března 2022

  • Vývojář: Microids Studio Paris

  • Platformy: Microsoft Windows

Čtvrté pokračování Syberia: The World Before přímo navazuje na předchozí tituly. Kate byla při své poslední výpravě přepadeně ruskými útočníky, je odvedena do solných dolů a nucena k těžké práci. Přirozeně tak začne přemýšlet nad útěkem a při první příležitosti, která se naskytne, to taky uskuteční.

Čirou náhodou Kate se svou novou kamarádkou z dolů naskočí do vlaku plného nacisty uloupených pokladů. Mezi vzácnými poklady narazí Kate na obraz dívky, která je jí nápadně podobná. A než se stihnete rozkoukat, už jste na další cestě s cílem najít právě tu dívku. Proč? Proč ne. Vždyť o ní taky nic nevíte.

Nejnovější díl se nesoustředí jenom na Kate. Vypráví příběh hned několik postav, napříč několika časovými linkami a ještě k tomu nechá hráče hrát i za jiné postavy. Nejčastěji se budete střídat právě s dívkou, kterou tak usilovně hledáte a díky kterému můžete rozluštit hádanky, na kterých se podepsal zub času. Je trochu škoda, že se většinou postavy přepínají sami potom, co dokončíte nějakou část příběhu, ale to už je jenom drobný detail.

Syberia ve čtvrtém dílu trochu zpomaluje. Hlavní postavou se skoro stala dívka z obrazu. Hra vás vede jejím životním příběhem. Nechává vás obdivovat její hudební talent, ukazuje vám její letní brigádu, její první lásky… Nemám nic proti tomu dozvědět se víc o postavě, ale zase nemusím vědět úplně všechno. Takže jsem napjatě čekala, kdy se všechno pořádně rozjede a tahle pasáž bude za mnou. A když se tak stalo, Syberia nezklamala.

Zdá se, že se vývojáři poučili ze třetího dílu. The World Before měl trochu nevýhodu v tom, že přichází po nepovedém díle. Myslím, že po nějakých 12 hodinách, které zabere jeden průchod, nenechá fanoušky ve špatné náladě. Spíš naopak. Spokojeně hru vypnete a budete se těšit na to, že si ji zase jednou zapnete.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *