Syndicate – RECENZE – 3 korporace a nelítostný zabiják

  • Datum vydání: 21. února 2012
  • Vývojáři: Starbreeze Studios
  • Platformy: PS3, PC, Xbox 360
  • Žánr: FPS, akční

Rychlá akce, nádherné prostředí -i když uzavřené, futuristické zbraně, sprint, vidění přes zdi a předměty, těmito slovy by se zjednodušeně dal popsat Syndicate. Hra z roku 2012 nám ukazuje, že i před pár lety dokázali udělat hru s nádhernou grafikou, akcí a úžasnou podívanou. Nadechněte se zhluboka. Tohle bude jízda.

Základní zápletka je jasná. Bojuje se o americký trh v roce 2069, ve kterém proti sobě stojí 3 korporace, které se rozhodně nemají v lásce. Jedná se o Aspari, Eurocor a Global Cayman. Váš hlavní hrdina není ale obyčejný, vlastně nikdo není takový, jaké známe lidi dnes. Vše je totiž řízeno přes čipy, které každou věc monitorují. Vás tedy může pohltit děj jen touto banální věcí, a to je hackování biočipu. Díky němu, když se vám podaří prolomit jeho slabinu, zpomalíte čas, vidíte nepřátelé (oranžové postavy) a nevinné lidi (modré barvy) a užíváte si svět z pohledu vojáka, který má oči doslova všude.

Žádná forma vlády zde není, vše zaniklo. A mnoho lidí se bouří, ale proti třem korporacím se stavět nikdo nechce, pouze jedna proti druhé a stále dokola. Výcvik všelijakých útoků a akcí je ale psycho. Ocitáte se v černém prostoru, kde není nic, než jen bílé čáry. Kdo má tedy problém s těmito zobrazeními, dávejte si na to pozor.

Jenže je zde jeden velký problém. Do děje se totiž absolutně nedokážete vžít. Jste sice monstrum na zabíjení, dostáváte úkoly a cítíte se jako bohové, ale to je vše. O dalších korporacích se skoro nic nedozvídáme, pouze v pár dialozích a to mne velice mrzelo. Čekal jsem to vtáhnutí do děje, jako bych chtěl hru dohrát na jeden nádech, ale bohužel nic. Hru jsem projel na vícero zapnutí, a nijak mne nemrzelo, že.. ach ne, co když se dozvím něco zásadního, co když se vše změní. Nic! Věděl jsem, že nic nebude a tak to bylo. Bohužel.

Jednu věc, co bych doopravdy rád vyzdvihl, jsou zbraně. Ty totiž mají z boku připevněné „holografické tabulky“, které vám ukazují aktuální stav nábojů a kolik nábojů ještě můžete přebít. Další věc se zbraní jsou náboje. Objevují se zde totiž takové, které se dokážou odrážet od zdí a to opět dodá hře to pravé gró celého požitku.

Hodnocení: 7,5/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.