Tales from the Borderlands – RECENZE – Je libo plnou porci humoru ?

Vývojář: Telltale Games
Vydavatel: Telltale Games
Původní datum vydání: 25.11.2014
Platformy: Playstation 4, Pc, Xbox One, Playstation 3, Android, Xbox 360, iOS,
Žánr: Grafická Adventura

Ten kdo má zaplaceno u Playstationu 4 PS+ může tento měsíc jásat. Nejen že jako každý měsíc si člověk mohl stáhnout skvělé „indie hry“, ale teď dokonce i tuto skvělou pecku. Není tomu dávno co jsem dohrál kompletně všechny tři díly Borderlands. A pominul tento skvost, který si na nás Gearbox a Telltale Games připravili. Ale pozor předem varuji nečekejte zde žádné přestřelky. Tedy až na ty slovní.

Tales from the Borderlands je rozdělena do pěti sérií. Každá série má šest dílů. Jedná se o interaktivní komiks, skoro něco jako film, do kterého můžete zasáhnout. Náročnost a rychlost různých akcí není tak velká. Někdy občas budete mít nějaký ten „quick time event“, ale to je vše. Takže si hráč užije atmosféru a děj příběhu jedna báseň.

Hlavními pro vás důležitými herními postavami jsou Rhys a Fiona. On pracovník od korporační společnosti Hyperion. Jeho největší hrdina je Handsome Jack, který už několik let po Borderlands 2 je na místě klidu. Oproti onu  slavnému, statečnému Jackovi je však Rhys ňouma, nemehlo, trdlo a ještě k tomu snad ten největší smolař na světě. Jeho příběh začíná studenou sprchou v podobě pracovního sestupu od nového nadřízeného. Rhys má avšak plán, jak si docílit svého. Naopak Fiona je zlodějíček na planetě Pandora. Prodírá se drsným životem s její sestrou Sashou. Snaží se přežít snad jediným rozumným způsobem na této planetě a to krádežemi a podvody. Je to však dobrá herečka, která se chystá provést největší podvod v historii Pandory. Osudy těchto dvou postav se protnou to se nebojte, ale takto bych mohl pokračovat dál a prozradit vám celý příběh. O to vás rozhodně nechci okrást.

Jak jsem psal výše hra připomíná komiksový film. Pokud jste hráli The Walking Dead nebo ostatní hry od Telltale Games, budete hned v obraze. Kromě skvělého příběhu na vás čeká vyšperkovaný dabing, který má v sobě jisté kouzlo a to neustálé morbidní vtípky a když ne morbidní tak prostě jen vtipné, že se budete za břicho popadat. Přece jen je to Borderlands. K tomu všemu je grafické zpracování to stylu komiksu jako taková třešnička na dortu.

Jediné co už nakonec jen napsat, že pokud jste vlastníkem Playstation 4 a ještě nemáte staženo Tales from the Borderlands, využijte možnosti tuto skvělou hru mít zadarmo. Za mě jen samá chvála. Hru jsem si užil se vším všudy.

9.5/10

Ondřej Knap

Student Společenských věd na Fakultě filozofické v Ústí nad Labem. Už od svého dětství je vášnivý hráč srdcem a duší. Je velkým fanouškem Star Wars série, ale také je vyznavačem zimního sportů, převážně snowboardingu. Mimo to má také rád řeckou mytologii, anime a tetování. Jeho oblíbenými žánry jsou RPG (Dark Souls série), FPS a nepohrdne ani oddechovou sportovní hrou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *