Tales of the Neon Sea – Cyberpunk adventura na mobily!

Cyberpunk ovládá a inspiruje snad všechny tvůrce, taky komu by se nelíbila rozdělená společnost na pokraji kolapsu a krásné neonové nápisy nad každým barem a střelnicí. Retro pixel art adventura Tales of the Neon Sea od čínských tvůrců se tady taky inspirovala a jde vidět, že tvůrci nešlápli vedle. Původně počítačová záležitost je dostupná i na mobilní zařízení.

  • Datum vydání: 29. dubna 2019 (PC verze)
  • Vývojář: Palm Pioneer
  • Platformy: Android, iOS

Hrdinou téhle cyberpunkové point-and-click adventury je i implantáty posílený detektiv Rex, který se s pomocí své kočky Williama snaží přežít ve světě budoucnosti a taky řešit zločiny. Jak jinak, když jde o detktiva. A především v cyberpunkovém zasazení je vždycky někde nějaké velké spiknutí. A to je potřeba odhalit.

Kocour není jediný společník, na kterého narazíte. Barevný – ne úplně nezapomenutelný – herní svět je plný NPC postav, které ale nejsou zase tak výrazné, abyste si na ně po dohrání vzpomněli nebo se kvůli nim vrátili na další průchod.

Ve svém jádru se hra drží klasických adventurových prvků a mechanik, které se prostě zažili. První cesta napříč novou lokací je ve jménu sbírání nových předmětů a rozhovory s postavami a při té druhé zkoušíte co kam nacpat a jak si uvolnit inventář.

A s tím se pojí hádanky, ty prostě v adventurách nesmí chybět. Jeden typ, na který narazíte jsou hádanky v prostředí hry. To znamená hledání páček a posouvání plošinek. Druhý typ jsou klasické minihry, kdy se prostě přepne obrazovka a hráč se věnuje jenom hádance. A posledním typem jsou minihry po sesbírání všech důkazů, které dovedou Rexe k závěru případu.

Tales of the Neon Sea není ta nejpoutavější adventura, to je asi jasné. Ale je pořád dostatečně zábavná, především když ji beru jako mobilní hru. Zatímco na počítači nebo konzoli čekám přeplněný svět plný podnětů, na mobilu mi stačí menší svět se zajímavým příběhem a kočičím parťákem, s tunou hádanek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *