Tannenberg – NOVINKY – Na východní frontě lehký kulomet!

Mám takový pocit, že stejně jako je první světová válka historicky trochu zastíněna tou druhou, tak i hrám z první světové je věnována menší pozornost. Verdun je právě takovou hrou, která si zaslouží pozornost, ale drtivá většina běžných hráčů ji ignoruje. I přes to nebo možná právě proto se na Steamu 17. listopadu tohoto roku objevilo stand alone DLC Verdun – Tannenberg.

Tannenberg vznikl v nezávislých herních studiích Blackmill Games a M2H. Přichází se stejným konceptem, jako u Verdunu. Po pravděpodobně nejznámější bitvě na východní frontě mezi lety 1914-1918 pojmenovali rovnou celou hru. A pokud si dokážete alespoň trochu představit masakr, kterým se tahle bitva rychle stala, je vám jasné, že by tvůrci asi jen těžko hledali výstižnější název pro hru.

Čekají nás autentické mapy, po kterých se bude prohánět až 64 hráčů. Mapy jsou detailně vymodelované a stejně jako u předchozí hry přenesou během okamžiku hráče do ponurého prostředí na východě. Atmosféru dokresluje hudba na pozadí a samozřejmě křik, střelba a výbuchy dopadajících granátů.  Stejně tak se dočkáme nových zbraní, které na západní frontě nebyli jako Mosin Nagant nebo Nagant revolver. Ať už jde o modely zbraní nebo uniformy vojáků všechno je historicky přesné, tak jako u Verdunu.

Tanneberg je stand alone hra, to znamená, že pokud nemáte Verdun a jeho koupi ani neplánujete, můžete si zakoupit jenom Tannenberg. Tvůrci nijak neměnili herní mechaniky a systémy hraní a tak, pokud Verdun máte, nemusíte se zdržovat tutoriálem. Myslím si, že hráči u Tannenbergu ocení především jeho rychlost. Přece jenom už to není zákopová válka a tak na hráče čeká trochu víc akce.

Přestože je momentálně hra v Early Accessu, neplánuje tam zůstat dlouho. Jako plná hra, by měl Tannenberg vyjít v první čtvrtině následujícího roku. Nicméně už teď si ho mohou náruživý hráči koupit a hrát. Já osobně můžu hru jenom doporučit. Cílovou skupinou jsou tady trochu vyspělejší hráči, než jsme zvyklí například v Battlefieldu a to mi přijde jako příjemná změna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *