Tavern Tycoon – NOVINKY – Kam si rytíř zajde na pivo?

Tavern Tycoon je hra, kterou jsem chtěla odinstalovat hned při prvním spuštění. Otřesně vypadající menu a pohybující se tabulky po monitoru, mě dokáží spolehlivě odradit. A přesto, že jde o typický tycoon simulátor, byla by škoda nedat mu šanci. Myslím, že každý z nás si alespoň jednou v životě chtěl otevřít hospodu a tohle je perfektní příležitost.

  • Datum vydání: 11. března 2019
  • Vývojář: Terapoly
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

Tavern Tycoon je hra hodně podobná lékařskému simulátoru Two Points Hospital. Dokonce tak podobná, že jsem si chvíli myslela, že je od stejného studia. Podobnost se však zdá být čistě náhodná.

Na začátku hry si hráč vybere vlastníka budoucí úspěšné hospody a zároveň si tím zvolí obtížnost hry. První level učí hráče, co a jak a vysvětluje mu jednotlivé části hry. Jde o to, že uvnitř budovy, která je zároveň herní mapou, staví hráč pokoje, které zařizuje ke spokojenosti hostů a inspektorů z hygieny.

Každá správná hospoda musí mít bar s pár stolečků, kde se dá posedět, popít, pojíst, povyprávět. A když se pije, musí být v doběhu i ona místnost, to je asi jasné. Dobrou tavernu nedělají jenom stoly, je to i obsluha, které má kde připravovat pokrmy, ale taky si má kde odpočinout a nabrat síly na otravné hosty. Stejně tak někteří hosté potřebují mít kde vyspat opici. A žádný podnikatel se neobejde bez kanceláře, takže i vy si musíte mít kde odpočinout.

Ovládání hry je úplně jednoduché a v pohodě si vystačí jenom s myší. Stejně jako v Two Point Hospital stavíte jednotlivé pokoje a zařizujete je tak, aby bylo vaše hodnocení co nejlepší. Je potřeba hlídat si personál a dávat pozor na to, aby dělali svoji práci. Všechny zaměstnance najde hráč přehledně seřazené na záložce zaměstnanců a díky tomu je může potrestat nebo vyhodit.

Tavern Tycoon je dobrá oddechovka. Podobně jako v Two Point Hospital plníte malé zakázky a snažíte se projít kampaň s co nejlepším hodnocením. Dovedu si představit, že by hra nabízela víc možností, jak vyzdobit hospodu, díky čemuž by každý level byl originální. Každopádně nejde o špatnou hru, jenom by mohla být originálnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *