Team Fortress 2 – Problém s boty konečně řešen!

Po letech problémů s boty v Team Fortress 2 se Valve rozhodlo zasáhnout a tvrdě potlačit všechny pokusy o odvolání proti banům. Boti dlouhodobě narušovali hru pomocí aimbotů, nenávistných projevů a dokonce i DDoS útoků. Komunita hráčů se proto dlouho dožadovala zásahu, což vedlo k vytvoření petice a zvýšenému tlaku na vývojáře.

Valve nyní hromadně banuje účty spojené s boty, a to nejen automatickými VAC bany, ale také přímými zásahy od vývojářů. Společnost spustila novou stránku podpory specifickou pro bany v Team Fortress 2, kde je odpověď na všechny dotazy ohledně odvolání jednoznačné „ne“. Hráči nemají možnost odvolání proti banu, nemohou přesunout své předměty na jiný účet a nedozvědí se ani důvod svého banu.

Boty sužující TF2 způsobili, že hra v hodnoceních klesla na „Většinou negativní“. Tento zásah však situaci výrazně zlepšuje. Hráči nyní hlásí, že botové jsou vymyceni a počet aktivních hráčů výrazně roste. Účet „Did TF2 Get Updated?“ na síti X informoval, že během 20 her nebyl spatřen žádný bot, což je pozitivní změna oproti předchozímu stavu.

Valve svůj přístup k odvoláním nezměnilo ani v jiných hrách, jako jsou případy VAC banů. Tento nový postoj v TF2 však ukazuje, že společnost bere problémy s boty vážně a je odhodlaná chránit herní zážitek pro skutečné hráče.

Díky těmto opatřením se hráči mohou těšit na kvalitnější herní zážitek bez rušení boty. Reakce komunity jsou vesměs pozitivní, mnoho hráčů slaví možnost opět hrát bez neustálého narušování. Valve svým rozhodnutím vysílá jasný signál, že podvádění a manipulace nebudou tolerovány. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *