Techtonica – Factorio pod povrchem mimozemské planety!

Kilometry a kilometry dopravníkových pásů kam jen mapa vykreslí. Tuny materiálu v bednách, sudech a krabicích, který je třeba přepravit. A šťastlivec, co si musí pamatovat kudy daná cesta vede a co se po ní zrovna sune. Ta nějak se dá shrnout nová first-person strategie o automatizaci Techtonica.

  • Datum vydání: 18. července 2023
  • Vývojář: Fire Hose Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, macOS

Začneme tím co a jak. Techtonica posílá hráče na mimozemskou planetu, přesněji pod její povrch. Kde si buď sami nebo v co-opu pro 4 hráče zařídíte vlastní základnu a rozjedete celou operaci ve velkém stylu. Těžba surovin je na prvním místě, s její pomocí si odemykáte nové postupy a vede k pokroku, ale není tím jediným. Hra nabízí plně upravitelný terén, stavbu odloučených stanovišť a znovu objevování dlouho ztracených tajemství.

Techtonica láká na opravdovou automatizaci úplně všeho v dosahu. Přináší širokou nabídku důlních strojů, mašinek a pásů a nechává hráče budovat efektivní a na pohled krásné systémy. A vypadá to, že výzkum je dobře rozvržený a pomalu posunuje hráče kupředu s lepšími a lepšími technologiemi, které budou potřeba k odhalení pravdy o dění na povrchu planety Calyx.

Hra se včera posunula do první veřejné fáze vývoje. Objevila se na Game Passu i na Steamu jako Early Access. Vývojáři se plánují zdržet v této fázi asi tři roky, což je poměrně dlouhá doba. Nicméně u tituly s velkými ambicemi a vším, co vývojáři plánují přidat to celkem dává smysl. Kromě nových strojů a materiálů musí zajistit i to, že při překročení prvního kilometru pásů a stovky důlních mašinek se hra nesesype. Taky by se hodily stabilní FPS i v hře s několika hráči a komplikovanými systémy. Osobně jsem žádné větší bugy nenašla a bylo by fajn, kdyby to tak zůstalo.

Hra nabízí i soundtrackové DLC, pokud je sbíráte. Můžu doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *