Tekken 7 odložen až na červen, těšit se mohou i PC hráči – NOVINKY

24. 01. 2017 Jakub Fišer
1 358 zhlédnutí

Těžko říct, která kultovní bojovka typu 1v1 je pro uživatele (nebo bývalé uživatele) sytému PlayStation známější, než série Tekken. Kdysi se milovníci bojovek (což byl kolem roku 2007 docela oblíbený žánr) dělili na příznivce série Tekken a příznivce série Street Fighter; samozřejmě že zde byl i Mortal Kombat, ovšem tam bylo pro každého něco. Obě výše zmíněné bojovky mají něco společného – obě jsou z Japonska a na tom je velmi dobře vidět, že Japonci prostě bojovky (a vlastně i hry obecně) umí. Jakkoliv vesele potom zní, že Bandai Namco letos přijde s novým dílem Tekkena, již sedmým. Konkrétně se dočkáme 2. června a zajímavé na tom je, že Tekken 7 vyjde mimo klasické platformy PlayStation 4 a Xbox One i na PC.

Pro mě osobně je série a Tekken neskutečně pamětihodná, neboť jsem u ní proseděl většinu svého dětství a jsem rád, že v dnešních dnech mohu pokračovat tam, kde jsem před zhruba deseti lety skončil. Vývojáři z Bandai Namco mají před sebou ale skutečně velký úkol a to jednak navázat na velice úspěšný Tekken 5 z generace konzolí PlayStation 2 a nejposlednější rovněž kvalitní titul Tekken 6, z konzolí PlayStation 3 a Xbox 360 – všimněte si, že ani poslední generace Tekken 6 nevyšla na stolní počítače, posun i dílu sedmého je tedy skutečně velký. Bohužel už Tekken 7 postihla jistá příhoda a to je opožděné vydání hry, respektive odložení. Abyste tomu rozuměli, před Vánoci jsme měli informace, že hra má vyjít se začátkem roku 2017, toto tvrzení bylo však dementováno oficiálním potvrzením, že hra vyjde 2. června.

Zajímavé jsou i výhody předobjednávky, které obvykle nezmiňuji, ale konkrétně u tohoto příkladu skutečně stojí za to. Tak například pokud si hru předobjednáte, nemine vás DLC obsah s postavou vampírky Elizy. Pokud se navíc chystáte hrát hru na Xboxu One, dostanete k předobjednávce původní Tekken 6 s funkcí zpětné kompatibility. Ani konzolisti Sony nepřijdou zkrátka, neboť ti s předobjednávkou obdrží kultovní kostýmy pro postavy z druhého a čtvrtého dílu a navíc soundtrack z celé ságy. Pokud jste tedy stejně jako já spíše tíhli k Tekkenu než k Mortal Kombat nebo k Street Fighter, rozhodně se máte s 2. červnem na co těšit.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0