Telling Lies – NOVINKY – K tomu, aby se lež zdála pravdivou…

Telling Lies je další interaktivní thriller od Sama Barlowa. Tvůrce Her Story se vrátil k tomu, co mu jde nejlíp a připravil hráčům další záhadu. Tentokrát se vám dostávají do rukou video záznamy čtyř lidí se čtyřmi různými pohledy na věc. Někteří z nich říkají pravdu, jiní lžou, všechny je něco spojuje dohromady a právě vy musíte zjistit, co to je.

  • Datum vydání: 23. srpna 2019
  • Vývojář: Sam Barlow, Furious Bee Limited
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac Os

Stejně jako v Her Story se hráč, aniž by věděl, kdo vlastně je, dostává k počítači se zajímavou databázi videí.  Vyhledávat v ní lze pomocí klíčových slov, ale nikdy se nezobrazí víc než pět videí. Je potřeba vybírat správné tagy, a hlavně si dělat poznámky. Nikdy přesně nevíte, na jaké video v databázi narazíte, ale všechna jsou méně nebo více důležitá. A protože se hra jmenuje Telling Lies, je celkem jasné, že nemůžete věřit všemu co postaví řeknou nebo udělají.

Dobrat se k tomu, co se vlastně stalo není zábava na pár minut. Vlastně budete potřebovat několik hodin, ale dalo by se říct, že celou hru chcete dohrát za jeden večer. Podobně jako Her Story jste na začátku zmatení a popravdě i trochu znudění. Mluví na vás lidi, o kterých nic nevíte a vlastně vás ani nezajímá co říkají, dokud nezaslechnete nějaký šťavnatý drb nebo slovo co prostě nezapadá. Logicky si ho vyhledáte v databázi a v té chvíli vás hra pohltí. Musíte prostě vědět co se stalo a jak.

Výkony všech herců v Telling Lies jsou pomalu na Oscara. Ať už se díváte na několikaminutové videohovory nebo na krátké klipy z mobilu, všechno vypadá uvěřitelně, a to vás vtahuje víc a víc do hry. A aby toho nebylo málo genialita celé hry je právě v tom, že je úplně jedno v jakém pořadí se na klipy díváte. Všechno nakonec zapadne do sebe.

Jediná věc, která asi nikoho nenadchne je samotné ovládání hry. Zatímco v Her Story jste mohli přidat popisky k videu rovnou, tady je to o dost složitější. Musíte vypnout video, najít si ho v knihovně videí, tam kliknout na přidání tagů a teprve potom přidat vlastní poznámky. Hra má nově poznámkový blok, ale ten taky nefunguje tak jak byste chtěli. Hra si našla skvělý způsob, jak frustrovat hráče a jakkoliv otravné všechno tohle klikání navíc je, musím uznat, že se nakonec vyplatí.

Telling Lies je neuvěřitelně poutavá hra, o které se nedá pořádně mluvit, aniž byste vyspoilerovali ostatním důležité části příběhu. Prostě si ho musíte prožít a jestli můžu doporučit, povolejte si k sobě drahou polovičku nebo kamaráda. Dlouhé diskuze o tom, co se děje jenom zlepšují celkový zážitek. Pokud máte volný večer a chuť vyzkoušet si něco trochu jiného, Telling Lies najdete na Steamu za 17€.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *