Telltale a jejich Strážci Galaxie – TÉMA

Noví Strážci Galaxie od Telltale jsou konečně venku, ale leží tu několik zásadních problémů, kvůli kterým se většina z nás dočkala spíše zklamání.

V první řadě je nutné podotknout, že Marvel vytvořil něco, co se mu již dlouhou dobu vytvořit nepodařilo. Strážci Galaxie byli něco nového, originálního a v kombinaci s výbornými herci se stali ikonou posledních let legendárního komiksového studia. Okamžitě tak vyvstává na mysl konstatování, že tohle prostě napodobit nelze, ale Telltale do toho stejně šlo.

Když jsem o tom poprvé uslyšel, padla na mě vlna nadšení, ale někde v pozadí byla stejně obrovská nejistota a otázky typu: “Jak chtějí tohle překonat?” a “Je to vůbec možné bez spolupráce se samotným Marvelem?”. Bohužel asi ne.

Zatímco Marvel vytvořil něco, co originalitou sršelo, Telltale vzal všechno, co jsme u nich již viděli a převlékl to do rádoby marvelovského kabátku. A bohužel vypustili i to, čím se Telltale lišil od ostatních titulů – originální komiksovou grafiku. Proč? Na to se zřejmě ptá i většina dalších příznivců jejich předchozích titulů.

Studio samozřejmě nebylo schopné zaplatit původních hercům a tak se museli pokusit vytvořit postavy tak, aby se alespoň trochu podobali originálnímu týmu herců, kteří jsou se samotným filmem velmi pevně spjati a moc dobře to nedopadlo. Groota a Rocketa nějakým způsobem napodobit lze, ale ostatní postavy působí velmi jednoduše a vše se tváří jako nepovedená kopie filmu se zastaralou grafikou. Strážci Galaxie tam zatím kandidují na jeden z nejméně povedených titulů, který Telltale vytvořili, což je velká škoda, protože sám patřím k marvelovským fanouškům a od samotné hry jsem možná čekal trochu moc.

Studio Telltale navíc nepřichází s žádnou převratnou dějovou linií, která by obohatila samotný původní komiks a tak se ani srdcový fanoušci nemají na co těšit, ale opakování je přeci matka moudrosti a tak zachráníme vesmír ještě jednou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *