TÉMA – Co nabídne rok 2022?

Nový rok je tady a jako tradičně nás zajímá jaký bude tento rok v herním světě. Na co se můžeme už těšit a na které tituly si ještě počkáme?

Dying Light 2 Stay Human

Chvílí to začínalo vypadat tak, že se vydání Dying Light 2 už nedočkáme. Open world zombie hra se vrací ke staré osvědčené formuli na dobrou akci, ale dostala řadu gameplayových změn, stejně jako příběhových, zombie už totiž nejsou jenom nepřátelé. Hra by měla vyjít 4. února na všechny současné platformy.

Horizon Forbidden West

Aloy se už 18. února vrátí, aby pokračovala ve svém příběhu. Na hráče čekají nové lokace, vymodelované do nejmenšího detailu. Vylepšený bude i soubojový systém a skill tree. Takže pokud vlastníte konzoli PS4 nebo PS5, nenechte si ujít pokračování téhle série.

Elden Ring

Jedna z nejočekávanějších her nového roku je akční souls-like RPG Elden Ring. Jde o zatím nejambicioznější projekt studia FromSoftware a ve své podstatě jde o Dark Souls 4, jenom s jiným jménem. Obří open world se hráčům otevře 25. února, na všech platformách.

Saints Row

Další ze sérií, která se dlouho nepřihlásila s nějakou novinkou bylo Saints Row, vývojáři si pro rok 2022 připravili reboot značky. Boss se s novou partou pokusí převzít město Santo Ileso. Zpátky se vrací co-op, šílené výzvy a zbraně. Hra se při oznámení nedočkala od fanoušků série tak vřelého přijetí, jak vývojáři čekali, ale pořád jde o titul, který stojí za to sledovat. Pokud půjde všechno podle plánu, zahrajeme si nové Saints Row už 23. srpna, na všech platformách.

Starfield

Bethesda střídavě pracuje na nových TES a Fallout titulech a jejich nový titul z úplně jiného soudku překvapil snad všechny. Starfield se při svém oznámení stal jednoduše nejočekávanější a nejhypovanější hrou z celé E3 a i když toho zatím moc nevíme o gameplayi nebo příběhu, už dopředu známe datum vydání – 11. listopadu 2022. Hra vyjde na PC a Xbox.

Hollow Knight: Silksong

Hollow Knight je metroidvania, za kterou stojí tým, složený jenom ze tří lidí. Je to jedna z těch indie her, která překonala ostatní ve své kategorii a zná ji v podstatě každý. Vývojáři zatím nepotvrdili datum vydání, ale mohli bychom se hry dočkat už tento rok.

Company of Heroes 3

Real-time strategie se vrátí se svým třetím pokračováním, to by měla být tím největší, nejkomplexnějším a zatím nejpropracovanějším přírůstkem do série. Multiplayeru se dostalo víc pozornosti, ve společné kampani čekají optimalizované mise.

Mezi další tituly, kterých se tento rok dočkáme a byla by škoda je přehlédnout patří Kerbal Space Program 2, přesunutý z roku 2020. Co-op FPS Warhammer 40,000: Darktide a Redfall vyjdou v první polovině roku. Zajímavými tituly je i Wizard with a Gun, Lost Ark, Slime Rancher 2, Gotham Knights, Forspoken nebo S.T.A.L.K.E.R. 2.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *