Tennis World Tour – NOVINKY – Pořádná tenisová pařba na květen

Sportovní hry obecně vydělávají, fakticky hlavně na konzolích, ale i to se počítá. Je málo domácností, kde by měli konzoli, ale chybělo by jim tam například díl ze série NHL či FIFA. Oblíbené herní série byly ale vždy tři. Kromě zmiňovaného hokejového simulátoru (který již potřebuje akutně přejít na nový engine, jinak to letos bude propadák) a perfektního fotbalového simulátoru tu, i přes současný nárůst zájmu o basketbal, byl tenis. Tenis je obecně velmi oblíbený sport, notabene tady v Evropě a není tak divu, že kde kdo má chuť zahrát si pár smečů se svým oblíbeným hráčem či hráčkou. Pamětníci si jistě vzpomenou na sérii Virtua Tennis od Segy, ti sečtělejší, co se her týče, by si měli vzpomenout i na napůl českou hru Top Spin, která byla původně jen na konzole a co se tenisu týče, kdejakého konkurenta strčila do kapsy. Éra Top Spinu je však u konce a začíná éra Tennis World Tour. Snad.

Přitom tyto dvě hry spolu mají více než dost společného. Krom toho, že se obě specializují na tenis (jinak bychom o nich asi nepsali), tak obě pochází napůl z českých rukou, neboť i na novém Tennis World Tour pracuje hrstka lidí z 2K Czech. Venku je již první pořádná gameplay ukázka a ta nám předvádí kvalitní podívanou. Odkaz Top Spinu, jakožto duchovního otce nové tenisové série, je více než evidentní. Ať už jde o ozvučení či animace postav, všechno tak trochu připomíná Top Spin; není to ale na škodu, Top Spin byl perfektním simulátorem.

Tennis World Tour vypadá po všech stránkách také skvěle, zradit jej může ale jednoduše nedostatek obsahu. Podle uniklých informací to vypadá, že v době vydání bude k dispozici pouze omezené množství hratelných postav. Z mužských hráčů půjde o Federera, Monfils, Dimitrov, Zverev, Goffin, Thiem, Isner, Kyrgios, Raonić a na závěr dva velikáni Brit Edmudn a Švýcar Wawrinka; na Čechy bohužel nezbyl prostor. U tenistek je to ještě horší. Sice bude k dispozici průbojná trojice Wozniacká, Muguruzaová, Kerberová, ty doplní ještě například mladá Genie Bouchardová a ještě několik méně známých slečen, zapomnělo se však opět na ty hlavní – sestry Williamsovy, Simon Halepová, ale i Češky Kvitová s Plíškovou. Jaká to škoda.

Je velice pravděpodobné, že obsah do hry bude časem přibývat, záleží však jak často a po jakých troškách. Každopádně, bude se jednat o jediný pořádný simulátor tenisu na současné generaci konzolí a jeho přítomnost na Microsoft, případně PlayStation, Storu byste neměli přehlédnout. Co víc, krom těchto dvou platform vyjde nový tenis i na PC a i na Nintendo Switch a to konkrétně 22. května. Jak je tedy vidno, letošní květen bude na hry velmi plodný, krom Tennis World Tour se totiž můžeme těšit i na téměř až filmový zážitek s Detroit: Become Human.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.