Terraria: Journey´s End – NOVINKY – Začátek nové cesty!

Zabralo to celých 9 let, ale ta chvíle je konečně tady, Terraria dostala svůj poslední update a hra je kompletní. Sice jsem hru do včera nějakou dobu nehrála, ale nový obsah, který přidal nové předměty, zatím neobjevené biomy, samozřejmě bosse a plnou podporu modů, mě přitáhla zpátky. Jo a taky přibyl golf, protože ten ve hře vyloženě chyběl. Journey´s End update je tady!

  • Datum vydání: 16. května 2020
  • Vývojář: Re-Logic
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

Zapnout hru s novým updatem je úplně jiný pocit hned od začátku. V rámci vyzkoušení všeho nového bylo potřeba vytvořit novou postavu a hned tady se ukazují první změny, menu je nové a zmizely slidery, účes nebo oblečení si prostě vyberete z nabídky.

Ke stávajícím modům se přidává Journey Mode, ten sice snižuje obtížnost, ale nechává vás v klidu objevovat všechny novinky. Hráč má v Journey modu možnost ovládat počasí, čas, obtížnost nepřátel, nechá vás duplikovat materiály (takže se do end game dostane rychleji, a ještě zbude materiál na luxusní pevnost) a umožnuje přístup ke God modu. Na druhou stranu, jestli hledáte opravdovou výzvu, Master Mode už čeká s hordou nabroušených nepřátel a ošklivými pastičkami.

Journey´s End přidává do hry také bestiář. Na první pohled jde o malou změnu, která začínající hráče asi moc nevytrhne, ale pro někoho, kdo si všechny potvory zapisoval na papírek vedle počítače jde o obrovskou změnu. V bestiáři si hráč může prohlédnout všechny monstra, zjistit kolik mají životů a co z nich padne. A věřte mi, tyhle informace jsou k nezaplacení.

Terraria se dočkala i nových zbraní jako je Starcannon V2, Celebration MK. II a Scarab bomby. Přibyli taky nový mounti jako Lava shark (díky kterému se bude dát přeplavat peklo) a nespočet doplňkových předmětů.

Další malou, ale velice užitečnou změnou je vyměňování bloků. To se nejvíc hodí při zařizování nového doupěte. Dokud máte v inventáři krumpáč, stačí jenom kliknout a bloky se prohodí. A kdybyste se náhodou vydali na výpravu do podsvětí a cestou vám došlo místo v inventáři hodíte věci do Void Bagu a Void Vault uloží přebytečné věci zpátky na základnu.

Journey´s End pomalu ukončuje vývoj hry, ale hráčům nabízí nový začátek ve více měně známém prostředí. Hned po vydání updatu jsem chtěla hru zkusit a teprve v jednu ráno mi došlo, že jsem neprozkoumala ani část toho, co jsem chtěla. Samotnou kapitolou je nová mod podpora, která taky dost oživí gameplay a už se nemůžu dočkat, až narazíme na nové bosse. Prostě a jednoduše je zase co hrát!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *