Terrarium: Garden Idle – MOBILNÍ HRY – Jak jsem clikeru propadla!

Terrarium: Garden Idle je celý název nové hry na mobilní telefony, ve které se staráte o pokojové rostliny. Klikáním na rostliny z nich dostáváte kyslík, ten sbíráte a kupujete za něj další rostliny, a tak pořád dokola. A i když to zní neuvěřitelně jednoduše, hra dokáže zabavit na dlouhé hodiny a donutí vás proklikat díru do telefonu.

  • Datum vydání: 14. listopadu 2018
  • Vývojář: Green Panda Games
  • Platformy: Android, iOS

Terrarium je klasická „clicker“ hra. Začínáte s jednou rostlinkou, každou sekundu z ní padne jeden kyslík (který tady slouží jako herní měna) a abyste tu produkci trochu popohnali, začnete klikat na rostlinku. S každým kliknutím se generuje kyslík, a tak se proklikáváte k dalším, novým rostlinkám, upgradům a dalším levelům.

S každou novou rostlinkou, dostáváte víc kyslíku. Cílem hry je tedy snažit se mít ty „nejlepší“, nejdražší rostlinky ve hře, které bez jakýchkoliv upgradů generují víc kyslíku. Můžete mít několik stejných kytek vedle sebe, ale to se nevyplatí hned na začátku hry. Vaše místo na poličkách, na které umisťujete rostlinky, není neomezené, a proto logiky chcete mít víc lepších kytek než těch základních.

Všechno ale není jenom o klikání. Nejen, že jednotlivé levely odemykají nové kytky a přidávají poličky, ale s postupem dostáváte i kyslík navíc. A když máte našetřený nějaký kyslík, vyplatí se investovat do upgradů. Jedním z nich je hnojivo, které zvyšuje produkci. Další z nich je zahradní trpaslík, starající se o zahradu, když vy nemůžete. Díky tomu vás ráno/po práci/po škole vždycky čeká mile překvapení. Další kyslík se dá získat sledováním reklam, ale komu by se na to chtělo dívat?

Terrarium není vůbec špatná hra. Nejdřív jsem jí nevěřila, ale po první hodině, kterou jsem ztratila klikáním ani nevím jak, mě doslova pohltila. Kytky se dají různě přehazovat, podle toho, jak potřebujete. Pozadí si můžete měnit na denní nebo noční, což nijak nepomáhá hraní, ale je to pěkný detail. Mínusem jsou rozhodně reklamy, ale na ty už jsme si asi všichni zvykli. A na to, jak jednoduchá hra je, prostě stojí za to. Nemůžete ji jen tak vypnout, musíte hrát dál…

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *