TerraTech – RECENZE

Hráli jste si jako malý se stavebnicí Merkur a jste spíše technického založení? Baví vás sestavovat, upravovat, vylepšovat, rozebírat a znovu sestavovat různé typy vozidel nebo letadel? Láká vás dobrodružství na jiné planetě? Tak TerraTech je právě pro vás!

Na Steamu se tato šílená/zábavná/návyková hra objevila již v minulém roce a stále se nachází ve verzi předběžného přístupu. Hra stojí téměř 20 euro a vydali jí lidé z Payload Studios.

Již z úvodu je tak nějak patrné, o čem vlastně celá hra je. V TerraTech jste pánem svého vozítka, ze začátku tedy spíše jenom pánem několika kostiček a až po splnění jednoduchých základních „úkolů“ sestavujete něco, co by mohli připomínat pozemské vozidlo, prostě pá základních bloků na čtyřech kolech.

Již jsem zmínil pojem kostičky/bloky, takže se jedna o vcelku jednoduché „připínání“ a „odepínání“ jednotlivých prvků, jako jsou zbraně, kola, radary, obranné prvky apod., k základnímu řídícímu bloku, který dostanete hned na začátku hry.

GOG-PC-Games-in-Development-Announcement-Screenshot-4-TerraTech

Když už se vám tedy podaří postavit něco pojízdného, můžete se poprvé rozjet pořádně po okolí. Brzy zjistíte, že krásně barevná a graficky jednoduchá vesmírná planeta skrývá mnoho tajemství. Postupně procházíte různými lokacemi, plníte jasné úkoly a především narazíte na nepřátele. Velmi rychle tak zjistíte, že velkolepé souboje budou tím nejzábavnějším. Ze začátku proti vám hra postaví miniaturní vozítka s jedním laserem, ale stačí se vydat trochu jiným směrem, než vám hra říká a velmi rychle narazíte na mnohem masivnější a ozbrojenější mimozemské kolosy. Zde je potřeba se vrátit, těžit suroviny, obchodovat, vylepšovat prvky na svém vozidle a následně úspěšně ničit ostatní.

TerraTech_Screenshot_03

Především jednoduchý koncept skládání „vozítek“ udržuje hru jednoduchou a zábavnou. Nejsem si ale jistý, jak dlouho může ona zábavnost vydržet. U mě se jednalo o časový úsek jedné hodiny, ale to nemění nic na tom, že se jedná o velmi povedený kousek.

+ Jednoduchý koncept se skvělou hratelností.

– Zábava nevydrží tak dlouho, jak by se mohlo zdát.

Hodnocení: 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *