Testament: The Order of High Human – Průměrné RPG s nedostatky a omezeným potenciálem

Testament: The Order of High Human je RPG hra, která se snaží připomínat staré školy s náročnou hratelností. Bohužel, i přes své slibné prvky, má několik nedostatků, které brání jejímu potenciálu.

Hned při prvním hraní jsem měl pocit, že se ocitám v RPG titulu z éry PS2. Prostředí hry je temné a připomíná high fantasy svět, což by mohlo být zajímavé, ale bohužel není dostatečně využito. Hlavní hrdina Aran, který mluví silně akcentovanou angličtinou, není příliš výraznou postavou a příběhově je zde málo nového a osvěžujícího. Při hraní déle než 20 hodin jsem si uvědomil, že tempo hry je pomalé a příběh a hratelnost nejsou tak působivé, jak bych očekával.Technicky je hra relativně stabilní a dobře funguje v Unreal Engine 4. Nicméně, oproti jiným titulům vyniká absencí některých funkcí a obecnou nepřístupností. Grafická stránka není nejpodrobnější, ale na běžných počítačích by měla hra běžet plynule. Ovládání je však poněkud nešikovné a nepohodlné, a neexistuje možnost volby zorného pole, což je velký nedostatek při hře z pohledu první osoby.

Bojový systém hry je inspirován sérií Souls od FromSoftware, ale nedokáže přinést stejnou úroveň údernosti a těžkosti. Ovládání je nepohodlné a nedokáže přenést pocit váhy a síly soubojů, který je charakteristický pro hry ze série Souls. Změna zbraně nebo útoku je komplikovaná a výběr předmětů prostřednictvím kolečka je nepraktický. Omezené zorné pole také představuje výzvu, zejména při soubojích s bosy.Příběh hry se zaměřuje na budování světa a vytváření mýtu, ale nedokáže zaujmout hráče emocionálně ani zasáhnout jejich zájem. Příběhové momenty jsou často podivné a nesouvislé, a děj hry se rozděluje do flashbacků a vysvětlování na místě, což někdy působí zmateně.

Přestože hra nabízí několik odlehčených hádanek, které slouží jako přestávky od boje, nejsou příliš složité na vyřešení. Celkově vzato, Testament: The Order of High Human je průměrná RPG hra se slibnými prvky, ale nedokáže naplnit svůj potenciál kvůli nedostatečnému ovládání, omezenému zornému poli a povrchnímu příběhu.

5/10

Pokud jste fanoušky starších RPG her a máte chuť na experimentaci, může vás hra zaujmout. Nicméně, obecně bych byl opatrný před jejím zakoupením, protože nedokáže přinést dostatečnou zábavu a uspokojení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *