Tetris – Film o pozadí kultovní hry brzy na Apple TV+

Na Apple TV+ se brzy objeví nový film Tetris, založený na úžasném skutečném příběhu Henka Rogerse, návrháře videoher, který se vydal na konci studené války do Moskvy, aby získal práva na logickou hru Tetris pro společnost Nintendo. Film už má i trailer.

Rogers se stal svědkem mezinárodních intrik a zároveň navázal přátelství se softwarovým inženýrem Alexejem Pajitnovem, tvůrcem Tetrisu. Film Tetris bude mít v hlavní roli Taron Egertona v roli Henka Rogerse. Toho můžete znát z filmu Rocketman, kde ztvárnil Eltona Johna anebo jako agenta Galahada z Kingsmanů. Tetris režíruje Jon S. Baird, který se inspiroval skutečným příběhem k tomuto thrilleru z doby studené války na steroidech.

Režisér Jon S. Baird se rozpovídal o tom, co ho přimělo natočit film o příběhu Tetrisu. Ačkoli Baird hru hrál už jako teenager a stále ji hraje na svém iPhonu, nikdy předtím neslyšel o Henkovi Rogerse a nevěděl nic o jeho pozadí, než si přečetl scénář od Noaha Pinka. Oficiální synopse k filmu Tetris na Apple TV+ jej popisuje jako „thriller z dob studené války na steroidech, s podrazáckými padouchy, nepravděpodobnými hrdiny a závodem, při kterém se budou kousat hřebíky“.

Ačkoli se většina děje Tetrisu odehrává v Moskvě sovětské éry, samotný film se natáčel v Bairdově rodném Skotsku, které se podařilo dobře zdvojit pro Rusko díky některým důmyslným kulisám. Baird se těší, že se mohl ponořit do nového žánru, protože se rád pouští do nových výzev a Tetris mu poskytl příležitost pracovat ve větším měřítku a s většími prostředky.Baird se zároveň chválí skotskými městy Aberdeen a Glasgow, která poskytla skvělé kulisy pro natáčení. 

Film Tetris slibuje být jedinečným a napínavým thrillerem, který fanoušci her rozhodně nechtějí přehlédnout. Již 31.března na Apple TV+

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *