TFM: The First Men – Úplně nová civilizace!

Budovatelská strategie od zatím neznámého studia z Istanbulu s roztomilou grafikou a docela nevinným nápadem. TFM: The First Men dává hráčům jejich vlastního Adama a Evu a to samo o sobě říká dost o tom, co bude dál. Pokusíte se vybudovat si vlastní, možná i lepší civilizaci, která by netrpěla hlady, byla by připravená na živelné pohromy a dál uctívala svého stvořitele.

  • Datum vydání: 2. listopadu 2022
  • Vývojář: Gathering Tree
  • Platformy: Microsoft Windows

Takže příběh jako z nědělní školy? No, ne tak úplně. Teda, pokud tam taky nebyli draci a harpyje a zvláštní svítící kameny.

Začínáte se dvěma ústředními hrdiny, upravenými k obrazu vašemu. Pomaličku sháníte suroviny, stavíte vesnici pro všechny nové lidičky a přitom dáváte základ vlastní společnosti s dosud nezažitými tradicemi a zvyky. Přerozdělujete funkce a připravujete se na průzkum okolí a objevování nových surovin a možného nebezpečí. Prostě klasická strategie po téhle stránce.

Teprve výprava se skupinou vybraných průzkumníků se mění na něco jako akční RPG. Zdejší svět se brzy ukáže jako dost nebezpečné místo. Skřetí parta na je nic v porovnání se stínem obřího draka, který se čas od času proletí nad celou mapou. A postavit se sněžnému obrovi taky nevypadá zrovna jednoduše. Ale zase je hra fér a když už na něco nečekaného narazíte, můžete si souboj stopnout, rozdat rozkazy a bojovat nebo zavelet k ústupu.

TFM vychází už zítra, ale nějakou dobu si pobude v Early Accessu. Zatím to vypadá na celé dva roky. V první fázi půjde o single-player zážitek, ale do budoucna se počítá s multiplayerem. Vývojáři taky počítají s tím, že jejich procedurálně generovaný svět a příběh, se kterým přišli, nebude stačit všem. Takže ve hře už od začátku bude podpora modů.

TFM: The First Men vyjde jako první na počítače běžící na Windows operačních systémech a časem se přidá Mac a Linux.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *