The Apartment – NOVINKY – Horor, který vás připraví o mysl

Letošní rok 2018 bude, stejně jako například ten minulý, nakloněn hororovým hrám. Horory jsou žánrem, který může růst i u průměrných vývojářů, případně těch méně známých, tzv. indie, a každým rokem se tak dočkáváme nových a nových nízko-rozpočtových hororů, které však mnohdy překvapí svou hutnou atmosférou a skvělou hratelností, o příběhu často ani nemluvě. Jedním z takových nových a méně známých hororů je i psychologický The Apartment, který se chlubí hutnou atmosférou a přidanou hodnotou v podobě detektivních krimi prvků. Necháte se zlákat?

Upřímně, když jsem já slyšel o The Apartment poprvé, říkal jsem si, že to bude jedna z těch klasických hvězdiček na hororovém nebi, která rychle pohasne, pravděpodobně z důvodu neoriginality. Pak jsem viděl trailer a můj postoj se diametrálně změnil. The Apartment je rozhodně zajímavý titul a mou pozornost, stejně tak jako tu vaši, si plně zaslouží. Krom klasických „bubáckých“ psychologických triků, které na vás budou číhat a lekat vás na každém kroku, si vývojáři dost pohráli s atmosférou, která vás nenechá klidnými snad v žádném momentu. Navíc, a to chválím především, implementovali vývojáři do hry jakýsi mód vyšetřovatele, neboť vaše postava je detektiv a řeší případ sériového vraha mladých blondýnek. Není jistě velkým překvapením, že mu z toho brzy půjde hlava kolem.

The Apartment, jako tomu u těchto hororů většinou bývá, vychází přednostně na PC, konkrétně na platformě Steam. Vývojáři zcela logicky nechtějí zatím mluvit o portu pro konzole, logicky tak budou vyčkávat, až jak port dopadne na PC a podle zisků z prodeje jistě zváží případný vývoj hry pro konzole od Microsoftu a od Sony. The Apartment stojí na Steamu 10 euro, v současnosti vás však vyjde ještě levněji, konkrétně jej pořídíte za 9 euro. The Apartment si bere to nejlepší z her jako je Amnesia či Layers of Fear, není tedy důvod proč hru nevyzkoušet, zvlášť když je nyní ve slevě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.