The Bunker – NOVINKY – Jak jsou na tom interaktivní filmy?

Interaktivní filmy nezažívají takový rozmach, jaký by si tvůrci představovali a jejich pozice je na herním trhu od počátku téměř totožná. V jistém slova smyslu bychom mohli konstatovat, že nenašly svou cílovou skupinu, která by tuto žánrovou kategorii ocenila. Náruživí hráči si totiž moc „nezahrají“ a fanoušci seriálů se k tomu nedostanou. Z nedostatku „hráčů“ tak vzniká situace, která neumožňuje kontinuální rozvoj interaktivních filmů a jediné co zbývá je status quo.

I přesto se ale občas objeví zajímavé tituly, které si rozhodně zaslouží pozornost. Novinkou je The Bunker, který na Steamu dosáhl okamžitě velmi kladného přijetí.bunker_screenshot_august_05

The Bunker je kompletně hraný interaktivní titul, který vás uvede do prostředí protiatomového krytu, kde budeme sledovat příběh posledního přeživšího. Samotný trailer nám leccos prozrazuje a zároveň zůstává trochu tajemný, ale hlavní cíl už lze předem odhadnout a patrně nám bude po celou herní dobu ležet v hlavě – dostane se hlavní hrdina ven a co se vůbec skrývá za dveřmi z bunkru?

Trailer nám poodhaluje i několik dějových rovin, kdy se hlavní příběh bude prolínat s pohledy do minulosti, když byl hlavní hrdina ještě dítě a v bunkru nebyl sám, co se ale stalo pak? Interaktivní film bude patrně na úctyhodné herecké úrovni, jak lze soudit již z traileru a hlavního hrdiny, kterého hraje Adam Brown.

Prostředí vypadá velmi věrohodně, ale bohužel se jedná o téma zpracované již na milion způsobů a těžko říci, jestli příběh nebude postrádat originalitu. Přeci jenom her tematizujících prostory protiatomového bunkru je více něž dost.

Interaktivní filmy před sebou mají velmi nejasnou budoucnost, ale jedním z hlavních cílů bude získání publika a všemi možnými způsoby zajistit, ale se tyto „hry“ dostaly mezi lidi. Kdo ví, jestli zanedlouho neuvidíme interaktivní filmy v televizi a ovladače budeme používat jako gamepady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.