The Climb – NOVINKY

02. 05. 2016 Filip Starý
963 zhlédnutí

Patříte mezi dlouhodobé nadšence technologie virtuální reality a čekáte, až se konečně posune trochu dál? Máte chorobný strach z výšek? Patříte mezi nadšence adrenalinových sportu? Odpověď na všechny otázky se skrývá pod názvem jediné novinky – The Climb.

Studio Crytek totiž vydalo 28. dubna titul stvořený přímo pro virtuální realitu a z dosavadních záběrů můžeme s klidem říci, že hra vypadá neuvěřitelně!

Základní princip je velmi jednoduchý, v roli horolezce šplháte po skalách, vytvořených podle reálně předlohy a snažíte se nespadnout. Téma je ale ve výsledku velmi originální, nikomu se totiž až dosud nepovedlo tento adrenalinový sport přenést na pole počítačových her. Kdo už měl možnost vyzkoušet brýle Oculus Rift tak ví, že je sakra velký rozdíl, když na vás vyskočí něco v Outlastu oproti jumpscaru s nasazenými VR brýlemi, jedná se totiž o téměř autentický zážitek. Crytek_TheClimb_Announcement_Screenshot5

Ovládat hru bude možné pomocí ovladače Oculus Touch nebo pomocí klasického gamepadu. Nový ovladač od Oculusu pro snímání pohybu by měl být v tomhle případě jasnou volbou a lze vidět, že hra je stvořená přímo pro něj.

Hra obsahuje i prvky jako je vylepšování výstroje, upgradování statistik, například staminy. Ta je pro každou ruku zobrazená zvlášť a když se hráč drží na skalním výběžku delší dobu, začne samozřejmě ubývat. Přichycení souvisí i například s tím, jak má hráč ruku poprášenou magnesiem. Jde tak vidět, že hra je propracovaná do nejmenšího detailu a Crytek si dal opravdu záležet.

the_climb_screen1.0

Je samozřejmě jasné, že hra pravděpodobně schytá obrovskou kritiku ze strany „reálných“ horolezců, kteří budou objasňovat, jak to opravdu funguje, ale s tím je třeba počítat a vyskytuje se to téměř u všech simulátorů.

Prostředí hry vypadá z vizuálního hlediska velmi dobře a to se odráží i na hardwarových nárocích. Hráč si může zvolit i úrovně a překonávat ostatní hráče, lézt ve dne nebo v noci a na vrcholu nás čeká zasloužení výhled. Zatím tedy The Climb vypadá na jednu z nejlepších a „nejhezčích“ VR her.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0