The Colonists – NOVINKY – Dočkáme se jí vůbec?

Poslat lidskou posádku s pár základními surovinami na cizí planetu a doufat, že ji úspěšně kolonizuje je hezká myšlenka. Bohužel realita je trochu jiná a ukazuje se, že je jednodušší poslat tam malé roboty, kteří pro lidi všechno nachystají. A přesně takové roboty hráč kontroluje v blížící se strategii The Colonists.

Datum vydání: TBA

Vývojář: Codebyfire

Platformy: Microsoft Windows

Podobně jako v Surviving Mars i tady hráč převezme kontrolu nad malými robůtky a bude se snažit vytvořit na cizí planetě místo, na kterém by se dalo žít. Tady ale podobnost končí, protože zatímco v Surviving Mars staví technologicky vyspělé Domy a těží vzácné kovy, v The Colonists staví malebné domečky, ve kterých jednoho dne budou žít lidé.

Armáda robotů, nápadně připomínajících přes mobil ovládaného Cozma, se vysype z lodi a začne sklízet suroviny z okolí. V každé dobré strategii potřebujete těžit suroviny a ty potom přeměňovat na domy, cesty, koleje, prostě potřebné věci. The Colonists není žádnou výjimkou a minimálně na začátku hry bude dřevo vaší nejoblíbenější.

Zajímavá věc na The Colonists je fakt, že vaším úkolem je připravit planetu pro lidi. To znamená, že byste měli postavit nějaké příbytky, začít pěstovat jídlo na farmách a posbírat základní suroviny na stavbu a opravu (nedostatek kyslíku v atmosféře zřejmě není na téhle planetě problém). Zvláštní na tom všem je, že hráč začíná v době kamenné a prochází jednotlivými érami až po budoucnost. Jenže vy máte roboty, takže jste očividně z „budoucnosti“ přiletěli. Celá mechanika etap ve hře nedává nejmenší smysl a je tam nejspíš jenom proto, aby hra byla delší.

Na stránce hry se dozvíte plno zajímavých věcí, dokonce i to, že vývojáři plánují přidat obsah, který si budou přát samotní hráči. Jediná věc, kterou jsem se nedozvěděla je datum vydání. Podle všeho měla být hra minulý rok v Early Accessu a zhruba před půl rokem měla vyjít jako hotová záležitost. Nicméně na Steamu je pořád uváděná jako Coming Soon a další informace jsou ve hvězdách. Zdá se, že na The Colonists si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *