The Darkside Detective – RECENZE – Perfektní adventura!

The Darkside Detective je klasická a přitom unikátní point and click adventura se zvláštním smyslem pro humor. Pixelartový detective bere všechny případy od koťátka uvízlého na stromě až po případy zahrnující kultisty a demony vylézající z temných uliček. Být jediný detektiv ve městě znamená horu práce.

  • Datum vydání: 15. dubna 2021
  • Vývojář: Spooky Doorway
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, Linux, Nintendo Swtich

Twin Lakes je město jako každé jiné, tedy až na to, že je tak trochu prokleté. Nejde o nic vážného jenom se občas z díry u silnice vyhrabe nějaké to chapadlo a měsíc světlo tady není stříbrné, ale spíš červené. Prostě idylka.

Život v takovém městě zní celkem nebezpečně a jeden by čekal, že jeho obyvatelé budou pořádně vyděšení, ale opak je pravdou. Většina z nich v nadpřirozeno ani nevěří a všechno, co se ve městě děje berou s rezervou. Navíc se o bezpečí obyvatel stará detektiv McQueen a jeho věrný parťák Dooley. Díky nim jsou prokleté předměty zkonfiskovány dřív než někomu ublíží a upíři mají zakázáno létat po městě.

Darkside Detective je sice pixelartová hra, ale množství detailů je ohromující, každý malý pixel má svůj účel a protože jde o celkem krátkou hru, klidně se můžete zastavit a pořádně si všechno prohlédnout.

Všech šest kapitol hry se dá poměrně rychle prolétnout a pokud se hráč nikde nezasekne, je to hra na jedno odpoledne. Všechny dialogy ve hře stojí za to si projít a třeba detektivův parťák Dooley sype jednu vtipnou hlášku za druhou.

Protože jde o adventuru je tady hodně klikání a hádanek. Všechny důležité předměty má detektiv tak nějak po ruce a je těžké minout důkazy, které hráč potřebuje pro vyšetřování. Podobné je to s puzzly, hra je jich plná, ale jejich obtížnost je nastavená tak, aby na chvíli hráče zastavily, ale neunudily ho svojí nekonečností.

The Darkside Detective je perfektní adventura ve všech ohledech. Příběh hry je zajímavý a protože jede celkem rychle, nemáte moc čas začít se nudit. Díky vtipným dialogům si chcete poslechnout všechno, co postavy mají na srdci. A atmosféra vás prostě pohltí.

Na Steamu je právě dostupná druhá sezóna případů s detektivem McQueenem v čele s podtitulem Fumble in the Dark. Pokud si hru chcete před pořízením vyzkoušet, na Steamu už čeká bezplatné demo.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *