The Dwarves – NOVINKY – Více fantasy příběh než fantasy hra

Titul The Dwarves vypadal na velmi slušnou hru, která se tvářila jako hrdý nástupce tradičních fantasy RPG, ale bohužel v několika ohledech zklamala. Je to samotným nedotažením hry nebo tím, že laťka už byla nasazena příliš vysoko?

Německé studio KING Art Games vsadilo na literaturu. Hru The Dwarves se rozhodli vytvořit podle stejnojmenné knižní předlohy německého spisovatele Markuse Heitze. Jedná se samozřejmě o fantasy se vším všudy a fanoušky žánru by tato kniha rozhodně minout neměla. V češtině vyšla v roce 2005. Literární příběh tak byl pro studio základním stavebním kamenem, ke kterému se dále snažili přidávat techniky z RPG a strategií. Na kolik se jim to povedlo? Dle dostupných reflexí od hráčů se zdá, že něco někde selhalo.

Samotný příběh je velmi povedený. Vývojáři ho víceméně převzali z úspěšné knižní předlohy a nebylo co pokazit. Nutno podotknout, že německé studio má za sebou několik úspěšných titulů a nejsou tak žádnými amatéry. Na trpaslíky se ale pokusili nabalit podivnou směs RPG prvků a taktických strategií. Již z raných záběrů ze hry bylo tak trochu patrné, že soubojový systém bude hrát vedlejší roli a hodně brzy začne působit stereotypně. Bezmyšlenkovitě se hrnoucí masy skřetů nemají konce. Samotné prostředí ale vypadá velmi dobře. Fantasy svět jak se patří a v lecčem může nostalgicky připomenout starého dobrého LOTRa.

Zatím se zdá, že The Dwarves jsou skvělým trpasličím příběhem ale ne skvělou trpasličí hrou. Na úspěšný příběh se vývojářům tak trochu nepodařilo napasovat kvalitní “RPG strategii”, ale i přesto – The Dwarves by vás rozhodně neměli minout pokud jste fanoušky J. R. R. Tolkiena a jeho světa, protože osobně vidím The Dwarves jako úspěšný pokus o oživení pocitů, které jsem zažíval na počátku dvacátého prvního století při uvedení Pána prstenů do kin nebo při první Bitvě o středozem v roce 2004.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.