The Escapists 2 – NOVINKY – Tentokrát i hraní online

Letošní rok nebude plný pouze zajímavých novinek a nekončících remasterů, ale dočkáme se i pokračování velké spousty skvělých her. No a jedním z takových pokračování je i druhý díl vězeňské strategie – The Escapists. Dokonce se nebudete nudit ani na svých konzolích, protože i na ně tato hra letos zamíří, konkrétně tedy na PlayStation 4 a Xbox One. Grafické zpracování se samozřejmě velmi podobá prvnímu dílu, i když dostalo detailnější úpravy, ale čeká nás taky mnoho změn – a to především k lepšímu.

Tak například se podle vývojářů hry – studia Mouldy Toof – dočkáme mnohem komplexnějších charakterů a také obtížnějších a reálnějších situací, což se také promítne do nejočekávanější nové možnosti, kterou nám hra nabídne, multiplayeru. Protože proč se snažit utíkat bez pomoci svých přátel, že? Kromě online multiplayeru, kde můžete pomáhat hráčům z celého světa, se můžete spojit i se svým bráškou, sestrou, nebo kamarádem, v pohodlí vlastního domova, hra totiž nabízí i dnes již málo viděnou možnost split screen, kde budete oba společně moci hrát na jednom počítači. A taková novinka přece jenom opravdu potěší, protože hry s těmito možnostmi na trhu v posledních letech opravdu chybí a tuto mezeru by byla škoda nechat nevyplněnou. Také se připravte na strhující nový opravený systém boje, který bude obsahovat lehké a těžké útoky, blokování útoků a také nový lock-on systém zaměřování protivníka, který vám umožní mnohem lépe manévrovat.

Kreativitě se meze nekladou, a tak dostanete také spoustu nových možností útěku, které budou závislé především na vaší představivosti, budete si moci vyrobit nové a nečekané předměty a pokusit se utéct takovými způsoby, o jakých se vám dříve ani nesnilo. Pokud se cena hry bude pohybovat v podobné cenové relaci jako její předchůdce, tak se není čeho bát – hra totiž za takovou cenu určitě stojí. Jen doufejme, že vydavatelé cenu nepřestřelí, jak je v poslední době u spousty dalších studií zvykem.

Předchozí díl na trhu schytal pořádný úspěch, prodáno totiž bylo skoro 2 miliony kusů, a proto se již po dvou letech dočkáme tohoto pořádného pokračování. Rozhodně je na co se těšit, tak si nechte pár drobných v peněžence, ať si tuhle pecku také letos můžete pořídit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.