The Evil Within 2 – NOVINKY – Zpátky do jiného světa

The Evil Within 2 se nezadržitelně blíží a my se podíváme na to, co nového nám přinese, a proč se na něj vlastně vůbec těšíme.

První díl zaznamenal obrovský úspěch a to hned v několika směrech. Jedná se o skvělou ukázku toho, jak má vypadat psychologický horor, nechybí dávka survivalu a i milovníci převážně akčních her neohrnují nosem, protože první The Evil Within není klasickou “lekačkou”, kterými je v poslední době trh zahlcen.

A v čem vlastně tkví ono tajemství? Jedním slovem – Japonsko. Shinji Mikami se do vývoje prvního dílo pustil s nadšením a vizí kvalitního odkazu na již historické tituly. V devadesátých letech se podílel na tvorbě prvních Resident Evilů a v The Evil Within to jde rozhodně znát a mnozí tomu připisují i veliký úspěch titulu. Tento typický žánr na hráče zapůsobil natolik, že se tituly stali legendárními. Do krabičky můžeme taktéž přihodit i Silent Hill a druhý The Evil Within v sobě tohle všechno nese, ale popisovat se to bude těžko. Těmto žánrovým titulům nechybí pořádná porce japonského masakru, ale na druhou stranu to nepřekračuje určité hranice, kdy by se stala hra až moc bláznivá. Do toho přidejte temné prostředí paralelních světů, hrdinu pátrajícího po pravdě, nějakou tu survival akci a to, po čem všichni příznivci hororovek touží, je na světě.

Druhý díl The Evil Within kráčí ve šlépějích prvního dílu. Trochu old schoolové školy, detektiv Sebastian Castellanos a městečko Union, kam se hrdina vydává hledat svou dceru. Příběh se bude odehrávat tři roky po událostech z prvního dílu a Sebastian zjistí, že jeho dcera, kterou považoval za mrtvou, vlastně ještě žije, ale aby ji zachránil, musí projít dalším peklem. Do ruky dostaneme podivní komunikátor a hurá na cestu.

Vše zatím nasvědčuje tomu, že druhý díl úspěšné survival akce nezklame a ještě k tomu vyjde v pátek třináctého listopadu. Prostě perfektní den na start japonské hororovky. Ještě věřit vývojářům, že optimalizaci zmáknou trochu lépe než u prvního dílu a úspěch je nemine.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.