The Forest – NOVINKY – Stav hry

Co se nezávislých titulů týče, mezi nejoblíbenější žánry spadá rozhodně Survival téma. Ať už jste na pustém ostrově po pádu letadla či vypukla Zombie apokalypsa. The forest tak nějak kloubí tyto dvě věci dohromady. Ovšem co mají tyto hry zatím společné je jejich nedokončený příběh, pokud tedy samozřejmě nějaký mají.

theforest_1

The Forest na tom není jinak, ale o tom až v závěru. V základu je to prosté. Hra vás ihned vrhne do padajícího letadla, bez nějakých vysvětlivek. Jediné čeho si stihnete všimnout, je malý chlapec, sedící vedle vás. Proč se zmiňuji zrovna o něm? Hned pochopíte.  Po zřícení letadla jste zcela sami, letadlo se roztrhlo na několik kusů a vy máte u sebe pouze batoh, nějakou tu základní sekeru a zásoby co si vezmete z letadla. Zatím nic neobvyklého, sbíráte suroviny pro přežití různé bobule, v batohu máte také příručku pro přežití. Proto není těžké vytvořit si jednoduchý příbytek. Také různé zbraně jako luk a oštěp na lovení zvěře. Ovšem celý ostrov, na kterém jste skončili, není tak úplně neobydlení.

theforest_2

Hra vám dává najevo, že zde nejste sami už pouhým procházením lesa a kácením stromů. Vždy se někde něco mihne a pocit úzkosti je cítit na každém kroku. Proto začnete panicky stavět opevnění. Během kácení a snahy přežít máte u sebe seznam pasažérů, a jelikož není ve hře nic víc, začnete je hledat. V tu chvíli zjišťujete, že ostrov ne jen že není neobydlený, ale je obydlený něčím připomínající lidi. Kanibaly abych byl přesnější. Většinu pasažérů nacházíte v jeskyních či vesnicích a ne zrovna celé či dokonce živé. Po ostrově je také mnoho prazvláštních mutantů, kteří jsou opravdu nebezpeční.

the forest_4

Hra vás donutí přemýšlet, o co vlastně jde. Ve hře je spoustu děsuplných momentů a co se na něm děje je už na vás. Dopředu ale chci říct, že většina stop vede za chlapcem, kterého jste viděli vedle.

the forest_3

Varování na závěr hra je velmi brutální a opravdu strašidelná, proto nedoporučuji jí hrát v jednotlivci. Nejde o to, že by byla až tak děsivá, ale přijdete o všechnu zábavu a společné výpravy, které byly to co mě tak bavilo. Ve hře je toho zatím bohužel tak málo že vám závěrem nezbývá nic jiného než se pustit do stavění nějakého megalomanského sídla. Myslím, že kanibalové nebudou čekat, že jim vykácíte celý les a postavíte si obří pevnost. My jsme se nechali trochu unést a nekoukali na nás vůbec vesele.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *