The Game Awards 2022 – Co bylo a co bude?

The Game Awards jsou každoroční událostí, která nejen že oslavuje hry, které už jsme měli možnost si vyzkoušet, zamilovat nebo rovnou zavrhnout. Taky představuje hry, na které se můžeme těšit v novém roce a to je dle mého vždycky zajímavá podívaná.

Na začátek je fajn zmínit, jak se to má s vítězi, alespoň s některými. A to největší ocenění za nejlepší hru roku po právu sklidil Elden Ring, nejlepší příběh si odnesl God of War Ragnarok, nejlepší podporu komunity dostalo Final Fantasy XIV, nejlepší mobilní hrou se stal Marvel Snap, nejlepší závodní hrou je Gran Turismo 7, nejlepší multiplayerovou hrou se stal Splatoon 3 a nejlepší adaptaci si odnesl Arcane: League of Legends.

Seznam oznámených her je podobně dlouhý jako ten s vítězi. Final Fantasy XVI má potvrzeno datum vydání, konkrétně 22. června 2023. A vývojáři ze Square Enixu se podělili i o záběry přímo ze hry. A kromě toho, že hra vypadá graficky moc hezky, můžeme se těšit i na přepracovaný soubojový systém.

FromSoftware se posunul od Elden Ringu a oznámil Armored Core 6. Hned v traileru ukázali vývojáři obří roboty uprostřed nelítostného souboje. Zatím se ale nepodělili o nic konkrétního, co by se týkalo gameplaye. Víme jenom, že se hry dočkáme v roce 2023.

Velký kus celé akce si ukousli nově oznámená pokračování her. Druhý díl dostane Hades, Early Access nás čeká už příští rok. Svého pokračování se dočká i Death Stranding nebo Space Marines. A Gearbox potvrdil Remnant 2.

Cyberpunk 2077 dostane dlouho očekávané DLC. Říkat, že si hra od svého vydání dost polepšila asi nemá moc cenu, protože to už všichni víme a CD Projekt nás poslední dobou hezky rozmazluje.

Diablo 4 si zahrajeme už 6. června 2023 a ještě předtím nám Blizzard nabídne open betu. Jak půjde samotné vydání a jestli se opravdu můžeme těšit jsou otázky na někdy jindy. Zatím je to dobrá poznámka do kalendáře.

No a list oznámených her pokračuje, Dead Cells se dočká nového DLC Return to Castlevania. Valiant Hearts: Coming Home míří na telefony s pomocí Netflixu. Baldur’s Gate 3 vyjde někdy v srpnu příštího roku. Returnal se dostane na počítače… Prostě ať už vás baví jakýkoliv žánr, příští rok vám nabídne něco moc lákavého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *