The Gardens Between – NOVINKY – Surrealistická puzzle novinka

Novinka od The Voxel Agents rozhodně upoutala pozornost. Tím hlavním důvodem je netradiční přístup, s kterým The Gardens Between přichází. Na Steamu najdete hru s cenovkou pod dvacet euro a objevila se i na platformy Playstation a Nintendo.

Hlavní kouzlo spočívá v jednoduchosti, která téměř vždy vyhrává. (Armu dejme stranou.) The Gardens between je surrealistická puzzle hra odehrávající se na perfektně vymodelovaných ostrůvkách. Hrajete v roli dvou postav, ale kouzlo hry spočívá v tom, že je vlastně vůbec nemůžete ovládat. Postavy totiž jdou automaticky okolo ostrova až na jeho vrchol. Vy se dostáváte do role, ve které můžete kontrolovat samotné prostředí a čas. Celé je to tedy otočené. Místo ovládání postav se jim snažíte nachystat bezproblémový průchod levelem a rozhodně to není tak snadné, jak se může zdát.

Čas budete patrně přetáčet zběsile. Zpomalovat, zrychlovat, vracet se zpět, ale po pořádném zamyšlení vždy dojdete k tomu, jak level správně zdolat. Dalím důležitým prvkem je světlo reprezentující vzpomínky, které musíte taktéž úspěšně přenést levelem. Díky tomu se vám odhaluje příběh samotný.

Říkáte si: “To se přece musí rychle okoukat!”. Ani náhodou. Výborný audiovizuální zážitek zajišťuje vaši pozornost po celou hru. Soundtrack, barvy, osvětlení, to vše dotváří jedinečnou atmosféru. Hra sice není nijak dlouhá, ale příjemně strávené podzimní odpoledne zajistí bez problémů.

Pokud budete při hraní dávat pozor, tak si snadno všimnete i skrytých propojeních mezi jednotlivými levely a hrát musíte opravdu důmyslně. Často musíte vystihnout perfektní okamžik, kdy čas zastavit, nechat postavy projít k aktivaci objektu, následně vše přetočit zpět, aby se mohli vypravit nově otevřenou cestou. Jedná se o opravdu promyšlenou puzzle hru, kterou si rozhodně užijete. Ve výsledku mluví za vše výběr ocenění, který má hra umístěný na svých webových stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *