The Gunk – RECENZE – Neprozkoumaná planeta a záhadný signál!

Image & Form Games se jako studio proslavili svou steampunkovou 2D sérii Steamworld. Jejich nový projekt je ale úplně jiný, vývojáři přidali třetí dimenzi, zbavili se steampunkového zasazení a nechali průchod vlastní fantazii. Výsledkem jejich snažení je 3D akční adventura The Gunk, která se drží klasických herních mechanik a není to vůbec na škodu.

  • Datum vydání: 16. prosince 2021
  • Vývojář: Image & Form Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S

The Gunk vypráví příběh Rani a Becks, kteří brouzdají vesmírem, který už před nimi dávno všichni prozkoumali a vylootovali. Oba zoufale potřebují peníze a hledají cokoliv, co by se dalo prodat nebo směnit. Takže když narazí na izolovanou planetu, která vypadá, jako že na ní už nějaký pátek nikdo nebyl, jsou nadšení.

Příchozí signál z planety je donutí nejen přestát, ale Rani si je jistá, že je zdroj toho záhadného signálu dovede k obrovskému objevu, který je zase přivede k bohatství. Je to prostě geniální plán, který nemá chybu. The Gunk prostě vsází na klasický příběh s postavami, které si lehce oblíbíte a chcete se s nimi co nejrychleji dostat na konec příběhu a zjistit, co to Gunk vlastně je.

Herní mapy nejsou z největších, ale jsou chytře nadesignované, kromě jasné cesty, kterou máte před sebou jsou na ní schované zkratky a cestičky k dalšímu lootu.

Sbírání materiálů a prozkoumávání okolí je tady asi stejně důležité jako příběh. The Gunk vypadá úchvatně a mimozemská planeta, na které se ocitnete, je plná barevné fauny a flory, schovávající ruiny starých chrámů i mimozemskou technologii. Je trochu škoda, že všechno tohle staví do pozadí soubojový systém, ten sice ve hře je a není špatný, ale zároveň ani ničím nezaujme.

The Gunk pro mě bylo příjemným překvapením. Do hry jsem šla s nulovým očekáváním a od začátku až do konce mě jenom překvapovala. The Gunk má spoustu technických chyb a na většinu z nich narazíte při průchodu hrou, ale všechny nakonec nějak ustupují do pozadí příběhu a neuvěřitelně zábavnému objevování planety.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *