The Hand of Merlin – NOVINKY – Legenda o Artušovi dostává zajímavý zvrat!

The Hand of Merlin je rogue-lite tahovka, která si už podle názvu bere inspiraci z legendy o králi Artušovi a jeho hrdinských skutcích, ale nejde o čísté fantasy. Na party se tady přidávají potvory z jiných dimenzí. No, aspoň nemůžete říct, že už jste něco podobného viděli.

  • Datum vydání: 11. května 2021
  • Vývojář: Versus Evil
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, Linux

Zlo a všechny jeho formy, známé jako Cataclysm, proniká do všech dimenzí vesmíru, aby tam způsobilo chaos, utrpení a další nepěkné věci. K boji se zlem byly stvořeny Svaté grály, předměty s obrovskou mocí, které pomáhají šampionům jednotlivých světů v boji s nestvůrami. Král Artuš je mrtev a jeho Svatý grál se musí přemístit k novému vlastníkovi, novému šampionovi a hádáte správně, že se dokutálí až k vám.

Tady začíná vaše vlastní dobrodružství v nelineárním příběhu. Na svoji cestu si můžete vzít tři pomocníky, při prvním hraní si nemáte z čeho vybírat, ale je důležité vědět, že každá postava má svoje jedinečné schopnosti, které v průběhu hry ještě vylepšujete. Nové postavy najdete postupně na mapách a jejich schopnosti využijete až při dalším průchodu.

Na cestě do Jeruzaléma, což je cílová destinace vaší výpravy, vás čeká pěkná řada rozhodnutí. Můžete vsázet na bezpečný průchod, zbytečně neriskovat a vyhýbat se konfliktům. Nebo můžete po cestě vyčistit zemi od havěti a pomoct obyčejným lidem. Všechna rozhodnutí mají svoje následky a hra vám znovu jasně ukazuje, že jedno dohrání nebude stačit.

Když si zvolíte víc agresivnější průchod, ohrožujete život svých hrdinů a možná se nedostanete k finálními bossovi, ale zase na vás čekají mnohem lepší odměny a naopak. Souboj je rozdělený na tahy a kromě využívání schopností svých hrdinů se občas dostane i na Merlinovu ultinu.

Všechno tady ale není jenom o rozhodování a bojování. Příběh hry je neuvěřitelně poutavý a bez spoilerů můžu říct, že si s ním vývojáři prostě vyhráli. Přidání sci-fi prvků zní divně, ale v praxi to funguje vážně dobře.

The Hand of Merlin je hra, která teoreticky zní jako divná slátanina, ale překvapivě dobře funguje jako celek. Zajímavý příběh vás vtáhne do dění a už při prvním průchodu hrou přemýšlíte, co uděláte jinak při tom dalším. V jednom průchodu prostě nezvládnete všechno a hra to moc dobře ví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *