The Inpatient – NOVINKY – Nový VR horor od tvůrců Until Dawn

Sám jsem již před nějakým časem přišel na chuť fenoménu jakýchsi interaktivních filmů. Jednoduše typům her, které ve velké míře produkuje například studio TellTale, stačí zmínit sérii The Walking Dead, která byla, obzvláště její první série, opravdu povedená. Když jsem tedy před rokem narazil (uznávám dost opožděně) na exkluzivní titul pro PlayStation 4 Until Dawn, temný horor se slušnou zápletkou a nádhernou audiovizuální stránkou, nemohl jsem odolat. Nakonec mě hra, stejně jako drtivou většinu hráčů, přesvědčila o tom, že si nejen titul samotný, ale i vývojářské studio, zaslouží pořádný kopec pozornosti. Tu hráči studiu Supermassive Games opětovali a dost možná z toho vznikly dva další projekty ze světa Until Dawn. Prvním z nich je malé VR demo, které se obvykle promítá na ukázkových akcích PlayStation VR. Druhým projektem je The Inpatient, plnohodnotný VR titul, který se chystá vyjít.

Abych se ještě zastavil u Until Dawn, jednalo se o hru, u které jsem si snad poprvé řekl, že rozhodnutí, která činím, se jistě zrcadlí v herním světě a mohou rozhodnout vahou největší – lidským životem. The Inpatient na to jde trochu jinak. Zatím nevíme, jak bude hra vypadat, respektive jak se bude hrát, neznáme totiž žádné herní mechaniky, víme pouze, že hra bude fixně na PlayStation VR, což snad nebude nejhorší rozhodnutí. Spojitost s Until Dawn je vidět ale hned v tom nejpodstatnějším – v příběhu. Ten se nám lehce poodkrývá trailerem a my tak již například víme, že děj se bude odehrávat v Blackwood Sanatorium, které se právě v Until Dawn proměnilo v opuštěnou betonovou pevnost plnou děsu a tmy.

Vývojáři navíc tvrdí, že hra bude protkaná různými flashbacky, tudíž nikdo s přesností neví, za koho budeme hrát, případně s kým se potkáme. Ale je velmi pravděpodobné, že se nám lépe prohloubí příběh kolem událostí, které se dotýkají i samotného Until Dawn. Titul má na pulty obchodů dorazit 21. listopadu 2017, tedy ještě stihne letošní Vánoční sezonu. Těšme se, jak nový VR titul dopadne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *