The Iron Oath – NOVINKY – Old-school RPG s možností změnit celý svět!

The Iron Oath je zbrusu nové taktické RPG inspirované těmi starými. Jinými slovy hra těží z old-school gameplaye a jde jí to hodně dobře. Na své Kickstarterové kampani vybrala jednou tolik, kolik vývojáři chtěli a po krátké demo verzi dostupné od února už máme i datum vydání.

  • Datum vydání: 19. dubna 2022
  • Vývojář: Curious Panda Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

V The Iron Oath se postavíte do čela žoldácké skupiny, tak trochu. Prvním úkolem, který dostanete je přivést novou krev mezi ostřílené válečníky. Vaši společníci spoléhají na vaše rozkazy a doufají, že je úspěšně dovedete až na konec kampaně. Všichni mají samozřejmě svůj vlastní příběh a motivaci, která je žene kupředu a nutí je bojovat po vašem boku. Jejich příběhy si můžete vyslechnout do jednoho nebo je úplně vynechat.

Hlavní proměnou je v téhle hře nepředvídatelnost. Nikdy nevíte přesně, jak dopadne příští tah v souboji nebo kam vás dovede odbočka na cestě. Nevíte, co se dozvíte v některém z rozhovorů a jaká bude reakce na vaši odpověď. A aby toho nebylo málo, stojí proti vás i samotný čas, vaši hrdinové stárnou a fantasy svět kolem vás se mění, spolu s vámi.

Vývojáři k tomuhle dodávají, že jediný playthrough může trvat i pár století. Hráč může sledovat, jak města kolem zanikají a zase se znovu objevují. Rodí se nové frakce a s lety zase zanikají. Takže jedno vaše vítězné tažení se může dost protáhnout.

Soubojový systém rozhozený na jednotlivé tahy je jenom jedna z lákavých mechanik. Zatím to vypadá tak, že můžete rozhodovat úplně o všem i mimo souboj. Ať už mluvíme o akcích ve vaší skupině žoldáků, míchání se do politiky světa nebo obchodu. A jak už vyplývá z předchozího odstavce, všechno tady má svoje následky.

The Iron Oath se 19. dubna chystá na počítače, jestli se dostane řada i na další platformy, zatím vývojáři nepotvrdili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *