The Isle – NOVINKY – T-Rex jako parťák?

Nejspíš bylo jenom otázkou času, než někoho napadne spojit survival žánr s momentálně znovu populárním Jurským parkem a dinosaury obecně. The Isle staví na základu, který teoreticky může fungovat a hlavně bavit. Jak si stojí Early Access a má cenu věnovat hře nějakou pozornost?

  • Datum vydání: 2. prosince 2015
  • Vývojář: The Isle Development Team, Afterthought LLC
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS

Určitě jste si všimli, že hra byla vypuštěna do Early Accessu v roce 2015 a moc se o ní nemluví. Osobně nejsem velký fanoušek vydávání napůl hotových her a postupného patchování, ale někdy se tomu nevyhneme. Jestli se však The Isle někdy z Early Accessu dostane je otázka, na kterou neznám odpověď.

Cílem samotné hry je přežít, což asi nikoho nepřekvapí vzhledem k tomu, že jde o survival. Hráč se ocitne na ostrovní mapě s rozlohou 16 km2 obydlené dinosaury. Přežití jako takové se v The Isle dostává do pozadí, hlavní zábavou a úkolem je ochočit si jednotlivé dinosaury. Je asi jasné, že musíte začít u těch nejmenších, kteří hledají ochranu u velkého člověka. Postupně se však dostáváte k větším potvorám a s trochou štěstí si spřátelíte i Tyrannosauruse, díky čemuž stanete se pánem ostrova.

The Isle je možné hrát i ve skupince lidí. Hra jako taková běží na serverech a i když chcete hrát samotní, sem tam někoho potkáte. Jestli vás víc láka hra s přáteli, The Isle je na vás připraven. Jenom nesmíte zapomínat, že víc lidí potřebuje víc zásob.

Ostrov a jednotlivé druhy dinosaurů vypadají, alespoň dle mého názoru, hodně dobře. Nejsem žádný expert a v tomto období se nevyznám, ale myslím si, že hra neurazí žádného odborníka. Nikdo zatím nedokázal, že dinosauři měli peří. A stát pod obrovskou ještěrkou, která vás brzy sežere je hodně působivá záležitost, která ve vás na nějakou dobu zanechá stopu.

Zatím největším problémem hry se zdát být právě Early Access. Na jednu stranu chápu, že vývojáři musí nějak vývoj zaplatit a potřebují zpětnou vazbu, na druhou stranu nemám ráda protahovaný Early Access. The Isle je zajímavá hra v mnoha ohledech. Survival funguje v tomto případě skvěle a dinosauři vždycky potěší, zvlášť když si je můžete ochočit. Ve hře je co dělat a míst k objevení taky není málo. Jediná škoda je, že prostě ještě není hotová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.