The Last Guardian – NOVINKY – Puzzle adventura v těle malého chlapce

  • Vývojáři: genDESIGN, SIE Japan Studio
  • Datum vydání: 6.-7. prosince 2016
  • Platformy: PlayStation 4
  • Žánr: Akční, adventura, single-player, puzzle

Tento článek je spíše určený vyznavačům konzolových her, především pro PlayStation 4. Jedná se o velmi zajímavou akční adventuru, která nám malinko polechtá mozkové závity. The Last Guardianu předcházely hry Ico (2002) a poté Shadow of the Colossus (2006). Hry jsou sice pořád hratelné, jenže jejich grafická stránka je dosti chabá, to může dnešní hráče přece jen odtrhnout od hraní. Počkejte si tedy raději na nejnovějšího „posledního ochránce“, který vás svou grafikou rozhodně dostane a přesvědčí, abyste ho dohráli.

the-last-guardian-8

V poslední době vyšlo docela dost her, ve kterých se objevují emoce a city a tím myslím city mezi vámi a postavou, za kterou hrajete. Kdysi se toto do her moc nedávalo, zřejmě to má velký úspěch. Před vámi je velké dobrodružství a nejlepší je se o něj podělit s kamarádem, se kterým tvoříte nerozdělitelné pouto. Navzájem si tedy budete pomáhat, protože ne vše jde vyřešit pomocí jedné postavy. Tento kamarád se jmenuje Trico, ale není to obyčejná postava. Je to totiž mládě ptáčka, nebo také ptako-kočka. Vydáváte se vstříc nebezpečím v ruinách.

Při řešení hádanek vám Trico hodně pomáhá, ale je zde nutné uvést fakt, že používá zvířecí instinkty, není tedy 100% šance, že vás pochopí napoprvé. Velmi se mi líbí přiblížení věcí do reálné podoby. Pokud vy, jako malý klučina, musíte přenést cokoli těžkého, bude ho to stát velké úsilí, aby přemístil danou věc tam, kde potřebujete. Jeho krok se drasticky zpomalí, tělo se nahrbí dle váhy předmětu. Rychlý běh po nerovných kamenných schodech, nebo samostatný běh, vše vypadá, jako by to nebyla hra, ale film. Fascinující.

Při různých bojích se může stát, že se vám váš kamarád zraní, a vývojáři udělali vše pro to, aby z vás dostali alespoň jednu kapičku slzy, protože dojemných chvilek zde bude dost. Hra se mi z videí velmi líbí, je zde alejedno malé mínus. Mínus v podobě PS4. Nemyslím tím, že je něco špatného na této konzoli, jen, že The Last Guardian nevyjde na další platformy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.