The Last Night – TÉMA – Vyplatí se čekat déle než pět let?

The Last Night je už od roku 2017 hodně sledovaná indie hra. Jde o platformer, který se gameplayově přiblíží starým hrám z devadesátek, ale v úplně novém zpracováním a s příběhem daleko v budoucnosti. Hra měla být vydaná už někdy v roce 2018, ale ještě pořád je ve vývoji a podle některých se konečně blíží její vypuštění do světa.

  • Datum vydání: bude oznámen
  • Vývojář: Odd Tales
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox Ona, Linux, macOS

The Last Night byla představená hráčům na konferenci E3 už v roce 2017 a strhla na sebe vlnu pozornosti. Trailer z temného, cyberpunkového světa uchvátil hráče a všichni se těšili, jak se následující rok projdou herním světem, nasají do sebe jeho atmosféru a na nějakou dobu si dovolí ztratit se v něm. A máme rok 2021 a hru si ještě nikdo nezahrál, snad kromě vývojářů.

Proč trvá vývoj hry tak dlouho? Autor hry Tim Soret na hře začal pracovat už v roce 2014 a ze začátku šlo všechno jako po drátkách, Soret založil studio Odd Tales. Dostal se ke spolupráci s Microsoftem a přesunul studio do Londýna. A tam se vývoj zpomalil, vývojáři narazili na řadu problémů, se kterými se dosud nevypořádali. Některé z nich možná ani nejsou přímo spojené s vývojem, ale se Sortem a jeho názory.

The Last Night si bere inspiraci ze starých her, pixel art ve hře ale nejsou jenom 2D kostičky, plácnuté na pozadí. Jde o 3D svět, který se jenom jako pixel art chová. Na gifech, které vývojáři zveřejnili stejně jako v traileru jde vidět, že audiovizuálně půjde o nepřekonatelný zážitek.

Hlavní postavou hry bude Charlie, který na rozdíl od ostatních nemůže mít implantáty, které by mu ulehčili život, pomohli v práci, atd. Prostě nezapadá do světa budoucnosti. Hra bude mít pasáže plné akce i stelath části a postavy v herním světě budou mít zvláštní schopnost pamatovat si všechno, co kolem nich uděláte. Tak to alespoň říkal tvůrce hry v roce 2018 a od té doby se spousta věcí změnila.

Až v poslední době se objevují zprávy, že by hra mohla být hotová v roce 2023. Ale jestli jsou pravdivé vlastně nikdo neví, tvůrce hry se k tomu nijak nevyjádřil a nám nezbývá než dál čekat a doufat, že se tohohle kousku jednou dočkáme ve vlastních knihovnách na Steamu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *