The Last of Us 2 – NOVINKY – Pokračování oznámeno!

Ano! Konečně! Dovedu si tipnout, že velká část hráčů přesně na tohle čekala. Naughty Dog pracuje na The Last of Us 2! Nedávno uveřejněný trailer sice neukazuje žádné podrobnosti, ale leccos z něho můžeme vyčíst.

Ellie bude starší a s velkou pravděpodobností je postavou, v jejíž roli budeme celým druhým dílem The Last of Us procházet. V traileru se mimo Ellie objevuje i Joel a pár mrtvol roztroušených po malém domku.

Grafika vypadá skoro neuvěřitelně a člověk má na chvilku pocit, že se jedná o běžný tutoriál týkající se hry na kytaru, jenže na tu kytaru hraje Ellie. Mimo toho, že je o pár let starší, tak se jí na ruce objevilo nové tetování, které si můžete prohlédnout v následujícím concept artu.

Ellie a její pár minutové vystoupení na kytaru s mrtvolou u nohou potvrzuje, že v druhém díle půjde o nenávist, a především o pomstu. Také je jasné, že Joelovi se přeci jenom povedlo Ellie naučit hrát na kytaru. Hlavní postava druhého vypadá vcelku deprimovaně, a hlavně pořádně naštvaně. A k tomu s ní bude lomcovat puberta. Můžeme tak odhadovat, že druhý díl bude trochu v opačném duchu než první.

S ohlášením práce na druhém dílu se také pojí spousta nejistoty. A to zejména z důvodu, že první díl byl jednou z nejúspěšnějších her několika posledních let. Otvírá se tak otázka, zdali se bude snažit první díl soupeřit s druhým, což by nemuselo dopadnout úplně nejlépe. Podobné obavy vyvstaly i z řad fanoušků a spousta jich přiznala, že s druhým dílem vůbec nepočítali a příběh považovali za uzavřený. Samotní vývojáři z Naughty Dog ale podotýkají, že nad pokračování dlouho uvažovali, a nakonec byl zvolen takový scénář, který by měl být dost originální na to, aby nevypadal jako umělé natahovaní příběhu.

Bohužel je celá hra teprve v samotném začátku a její dokončení nemůžeme očekávat dřív než na konci roku 2017, popř. 2018. Nejvíce informací se asi dozvíme na následujícím E3, tedy 13. – 15. června 2017. Do té doby můžeme spoléhat na to, že bude uveřejněn třeba další trailer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.