The Last of Us – Multiplayer titul má problémy

Sony se plánuje rozšířit na trhu s multiplayerovými tituly v následujících letech. Avšak očekávaná multiplayerová akce ze světa The Last of Us čelí velkým problémům, což vysvětluje, proč jsme na nedávném PlayStation Showcase žádné informace o tomto projektu neviděli.

Informace přichází od renomovaného novináře Jasona Schreiera z Bloombergu. Čtyři zdroje seznámené s touto hrou mu sdělily, že vývoj se výrazně zpomalil, tým byl zmenšen a vedení společnosti Naughty Dog přehodnocuje kvalitu multiplayeru a jeho potenciální ziskovost.

Tyto kroky byly podniknuty poté, co studio Bungie zpochybnilo multiplayer The Last of Us a vyjádřilo obavy ohledně schopnosti projektu dlouhodobě zaujmout hráče. Podle informací mají tvůrci hry Destiny, kterou Sony převzala loni, dohlížet a hodnotit všechny live service tituly.

V důsledku toho byl tým v Naughty Dog zmenšen na malou skupinu. Zbývající vývojáři měli být převedeni na jiné projekty v rámci tohoto renomovaného studia. Na zprávu z Bloombergu dokonce společnost Naughty Dog reagovala na Twitteru:

„Jsme nesmírně hrdí na práci, kterou jsme doposud odvedli, ale jak vývoj pokračoval, uvědomili jsme si, že je nejlepší dát hře více času,“ vysvětlili a tak de facto potvrdili informace ze zdrojů.

Naughty Dog také potvrzují, že pracují na dalších projektech, včetně nového zážitku pro jednoho hráče. „Těšíme se, že brzy budeme sdílet více informací,“ dodali. Dříve se spekulovalo o vývoji The Last of Us Part 3, „remaku“ The Last of Us Part 2 a úplně nové značce. Původně měl být multiplayer The Last of Us součástí hry The Last of Us Part 2, ale studio se v roce 2019 rozhodlo oddělit multiplayer od singleplayerového dobrodružství. V roce 2021 bylo potvrzeno, že online multiplayer je ve vývoji, a loni nám bylo slíbeno více informací v roce 2023. Uvidíme, co se nakonec dostane do rukou hráčů. Nicméně je více než pravděpodobné, že tyto plány se změnily po zásahu společnosti Bungie.

Dříve se hovořilo o ambici nabídnout v multiplayeru příběhové zážitky podobné těm ve hře pro jednoho hráče. Akce by se odehrávala v jiné části světa a představila by nové postavy odlišné od těch ve hře The Last of Us a jejím pokračování.

Pokud máte zájem dozvědět se více o live service hrách od Sony, na PlayStation Showcase byla představena PvPvE loupežná akce Fairgames od Jade Raymond, Concord od bývalých vývojářů hry Call of Duty a Marathon od Bungie.

Hermen Huls, šéf PlayStation Studios, během nedávné prezentace prozradil, že mají ve vývoji 12 live service her.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *