The Last of Us Part II – Hudební recenze na vinyl soundtrack ze hry!

Pondělkem u nás skončila velmi sledovaná první série seriálové adaptace hry The Last of Us od HBO. Seriál sklízí pozitivní ohlas jak od fanoušků, tak od kritiků. Pedro Pascal zde hraje pašeráka putujícího s Grogu, tedy pardon, s Ellie. Tu hraje Bella Ramsey, se kterou měla většina lidí problém z absurdních důvodů jako je minimální podobnost s herní Ellie. Každopádně Ramsey prodala svou roli nejlépe jak mohla a už teď se nemohu dočkat co vše předvede ve druhé sérii.

Už během průchodu hrou jsem obdivoval, jako umělecky cítící člověk, krásně napsanou hudbu. Kompozice z pera Gustava Santaolalla dodala post-apo světu tu opravdovou surovost a beznaději. Ve spolupráci s internetovým obchodem imago, kde seženete opravdu vše z popkultury, bych vám rád zrecenzoval hudební soundtrack z pokračování kultovního The Last of Us na vinylové desce. Desku i jiný merch s TLOU tématikou můžete zakoupit kliknutím zde!

Už při pohledu na cover desky musím pochválit zpracování cover artu. Na hlavní straně vidíme tmavou fotografii dospělé Ellie se zkrvavenou tváří toužíc po pomstě. Již to předpovídá dekadetní náladu herního světa a hudby samotné. Hněv, který provází touhu po pomstě, kterou předcházela šokující událost v životě Ellie. Vnitřní cover předvání panoramatický snímek kytary u okna. Kytara je podstatným prvkem ve druhém The Last of Us, rád se ale z důvodu nově příchozích fanoušků díky seriálu, vyhnu spoilerům. Takže ode mně nic víc nevíte:-)

V přídávném paper bookletem je poděkování Niela Druckmanna tvůrcům hudby. Zde Druckmann oslavuje hudební kompozici Santaolalla a vzpomíná na spolupráci již během hudby prvního dílu.  Samotné desky jsou chráněny ekopapírem, který na mě opět působil, že byl zvolen záměřně. Hrubý papír mi opět navodil pocit, že držím v ruce něco o co se dlouho nikdo nestaral, i to se dělo v herním světě.

Vinylová deska položena na talíř gramofonu, jenž se začal roztáčet. Střet desky a jehly byl nezvratitelný jako osud člověka, kterého pokousal nakažený. První tóny skladby s eponymním názvem The Last of Us Part II mne dostaly zpět do minulosti, kdy jsem poprvé hrál první díl. Jde o nejznámější skladbu, kterou zná každý fanoušek TLOU. Tóny akustické kytary, které byly užity i v intru seriálu. Zde je, ale něco jiného. Nám známá píseň byla zpomalena a stoupla její dramatičnost. Ne, že by původní verzi chyběla, ale tady již od první setiny víte, že nás nečekáná příjemný návrat. Vyvrcholení událostí ve hře podkresluje postupně intenzivnější hudba, která nabývá i více nástrojů. Deprese přichází. Tu, ale střídá hněv, ten hněv, který Ellie vidíte v očích již na cover artu a ten, proti kterému nechcete čelit. Cesta pomsty…

Hudbu miluji. Tvořím ji a oslavuji ji. Je pro mne smyslem života. Hudba ve hře The Last of Us Part II má svůj styl a nemusíte ani znát hru, aby jste se vžili do příběhu, jenž vypráví. Byl jsem neskutečně překvapen. Šlo o můj první poslech bez rušivých prvků, kterým byl v dobrém slova smylu, gameplay ve hře. Akustická kytara dokonale podtrhuje intimního a emotivního ducha, který oplývá celým The Last of Us.

Ve finále bych chtěl převelice poděkovat imago za poskytnutí této nahrávky. Pokud milujete hudbu jako já, nebo chcete někomu udělat radost, klikněte zde pro hudební předměty. Jako správný audiofil vinyl předem doporučuji:-)

Nákupem přes náš odkaz podpoříte tuto hudební recenzi, která se bude moct díky tomu uskutečnit znovu. Děkujeme

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *