The Last of Us Part II – NOVINKY – Již se to blíží!

Titul, který byl pro mnohé důvodem pořízení PlayStation se dočkal pokračování, to již bylo oznámeno dávno, konkrétně v prosinci 2016. Až teď se ale konečně dozvídáme datum vydání, které padlo na 21. února 2020. Vývojáři z Naughty Dog si tak opravdu dávají na čas. Vývoj trvá již přes pět let a jedná se tak o nejrozsáhlejší projekt, do kterého se studio pustilo. Nicméně na druhou stranu udělat úspěšnou hru, kde jsou v hlavní roli zombie není žádná sranda. Mimo jiné bylo nedávno v Los Angeles zpřístupněno vybraným novinářům si hru zahrát, což jenom dokládá, že vývoj se opravdu blíží do konce.

V novém traileru The Last of Us Part II se nám potvrzují již známá fakta. Devatenáctiletá hlavní hrdinka Ellie se vydává na cestu za pomstou a my jí na její cestě budeme doprovázet. Klíčem k celé hře budete patrně zase velmi dobře propracovaný příběh, který bude držet pohromadě touha Ellie po pomstě. I tak se ale emocím ve stylu prvního dílu nevyhneme, podle trailerů si totiž Ellie našla přítelkyni! Nic bližšího zatím o příběhu nevíme, ale touha po pomstě bude patrně zapříčiněna ztrátou někoho hodně blízkého.

Ve hře se objeví i Joel, i když na první pohled starší a značně strhanější. V postapokalyptickém světě to není žádná sranda. Tvůrci se taktéž rozhodli přidat novinky, které trochu zvýší obtížnost. Nově narazíme na smečky psů, které dovedou Ellie pronásledovat velmi dlouho a schovat se již nebude tak jednoduché. Prosté zaběhnutí do trávy už totiž nebude 100% a nepřátelé vás stále budou moci odhalit. Co se týče multiplayeru, o kterém se diskutovalo, tak tvůrci od něho nakonec upustili a zatím se ho nedočkáme.

Velmi atraktivně působí i sběratelské edice v čele se soškou Ellie hrající na kytaru v jednom z prvních ikonických trailerů. Mimo jiné bude dostupná i edice Ellie Edition, ve které naleznete batoh. Standardním obsahem pak bude soundtrack, artbook, náramky, samolepky, apod. 

Na závěr máme ještě jednu skvělou informaci, The Last of Us Part II vyjde s českými titulky, což určitě mnozí hráči ocení. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.