The Last Stand: Aftermath – NOVINKY – Zombie survival jak má být!

The Last Stand: Aftermath je rogue-like survival, jde o pokračování série, která začala jako prohlížečová hra. K tomu, abyste si ale nový titul užili, nepotřebujete jeho předchůdce znát. Zombie apokalypsa je v plném proudu, města se hemží nakaženými, poslední přeživší se ozbrojili a zavřeli ve vlastních táborech a někde mezi tím je hráč.

  • Datum vydání: 16. listopadu 2021
  • Vývojář: Con Artist Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a 5

Civilizace je v troskách. Města se rozpadají, většina lidí byla nakažená. A poslední skupinky přeživších bojují o každou plechovku jídla a krabičku nábojů. Smrt a nebezpečí číhají všude a nikdo neví, který den, bude jeho poslední.

Hned na začátku hry se přiblíží hráčům poslední den. Jste nakaženi zombie virem a váš život se začne počítat v minutách. Jako nakažený nemůžete zůstat se skupinou dalších přeživších a vydáváte se na cestu s jednoduchým cílem. Přežít dost dlouho na to, abyste zjistili, co nebo lépe řečeno kdo, za tím celým stojí.

Nečekejte ale, že se vám povede všechno odhalit na první průchod hrou. Čas, který vaše postava má se celkem rychle zkracuje, zdraví pořád padá a kromě toho, že nesmíte nechat nákazu, aby vás zabila, hledáte si i jídlo, materiály na craftění, bráníte se vlnám zombíků a tak pořád dokola. Jakmile zemřete, dostanete se role dalšího nakaženého s rozsudkem smrti.

Mapa je náhodně generovaná, stejně jako loot a každý nový začátek, i když občas naštve, je jiný. Nemůžete si prostě skočit do nedaleké benzínky a vybavit se základním vybavením. Místo toho pokaždé musíte prohledat budovy v novém okolí a doufat, že najdete Antiviral ke zpomalení šíření nákazy a hrst nábojů. Ve hře je i permanentní systém upgradů, abyste úplně nepřišli o svůj pokrok, ale nejvíc si stejně budete cenit zkušeností, na které si přijdete sami během hraní.

The Last Stand: Aftermath je indie titul a jako takový nemá špičkové zpracování, trochu mi chyběl třeba dabing. Nicméně jde o dobře zpracovanou, poutavou hru. Trochu to na začátku vypadá, že se chytíte do smyčky mezi hledáním looto a umíráním, ale hra toho nabízí mnohem víc. A brzo se dostanete ke klasickému ještě jeden pokus a pak to vypnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *