The Legend of Zelda – Nintendo ve spolupráci se Sony pracuje na filmu ze světa Zeldy!

Společnost Nintendo oznámila, že pracuje na hrané adaptaci hry The Legend of Zelda, kterou bude režírovat Wes Ball. Tato zpráva přichází ve vhodnou chvíli, protože Nintendo se snaží stát se širší zábavní společností a rozšiřovat své aktivity mimo herní průmysl. Film bude produkován Shigeru Miyamotem, tvůrcem Zeldy, a Avi Aradem. Nintendo také uvádí, že film bude spolufinancován se společností Sony, přičemž Nintendo zaplatí více než 50 % účtu.

I když zatím neexistují žádné konkrétní detaily o filmu, Nintendo v prohlášení zdůrazňuje, že tím, že se sami zapojují do produkce filmů, vytvářejí nové příležitosti pro lidi z celého světa, aby měli přístup k jejich zábavnímu světu prostřednictvím různých médií. Nintendo má za sebou úspěšný rok, když vydali animovaný film Super Mario Bros a také hru Tears of the Kingdom, která se stala posledním velkým přírůstkem do série Zelda.

Tato nová hraná adaptace The Legend of Zelda je významným krokem pro Nintendo. Film bude mít světovou distribuci prostřednictvím společnosti Sony Pictures Entertainment a navíc se bude výrazně podílet na jeho financování. Nintendo se tak snaží vytvořit jedinečnou zábavu, kterou bude moci sdílet s co největším počtem lidí. Tato strategie se spojuje s jejich snahou o šíření vlivu mimo herní průmysl, například prostřednictvím atrakcí v zábavních parcích.

Navzdory některým spekulacím, které se objevily v minulosti, že Nintendo plánuje hraný seriál Zelda pro Netflix, tento projekt se nikdy neuskutečnil. Avšak Nintendo dnes oficiálně oznámilo začátek vývoje hraného filmu The Legend of Zelda, který slibuje přenést působivý herní svět do filmového prostředí. I když do dokončení filmu bude ještě nějaký čas, fanoušci Zelda se mohou těšit na chystanou adaptaci a na zábavu, kterou Nintendo chystá pro své publikum.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *