The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – Žádné DLC nebude! Vyvojáři se zaměří na další titul

Společnost Nintendo oznámila, že nevydá žádné DLC pro kritiky oceňované pokračování The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. To je rozdíl oproti první hře, která po vydání dostala rozšiřující balíčky. K tomuto rozhodnutí došlo proto, že rozsáhlý svět Hyrule představený v Tears of the Kingdom vyčerpal možnosti rozšíření současné hry. Vývojářský tým však naznačil, že v budoucnu se do království možná vrátí a zaměří se na inovaci herních mechanismů.

Tento posun směrem k možnému novému projektu je pro vývojářský tým logickým krokem vzhledem k rozsahu Tears of the Kingdom a skutečnosti, že se současná konzole Nintendo Switch blíží ke konci svého životního cyklu. Oznámení také naznačuje vydání s příští konzolí Nintendo, které je naplánováno na druhou polovinu roku 2024.

Rozhodnutí nevydat DLC pro Tears of the Kingdom je překvapivé vzhledem k tomu, že předchozí hra Breath of the Wild měla expansion pass. Vývojáři však mají pocit, že vyčerpali možnosti hry a nyní se soustředí na nová dobrodružství v budoucích her ze světa The Legend of Zelda.

Producent Eiji Aonuma prohlásil, že ať už půjde o pokračování, nebo zcela novou hru, tým se zaměří na to, aby hráčům přinesl něco nového a obohacujícího. Nová hra Zelda sice vyjde až za rok či dva, ale fanoušci ji mohou očekávat na nové konzoli Nintendo.

Hra Tears of the Kingdom zaznamenala obrovský úspěch a stala se nejrychleji prodávanou hrou ze série The Legend of Zelda a nejrychleji prodávanou hrou společnosti Nintendo v Evropě a Americe. Díky její popularitě a prodejům fanoušci netrpělivě očekávají budoucnost série a nové herní zážitky, které přinese.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *