The Long Dark – NOVINKY – Přežijte tichou apokalypsu

Jedinečný survival titul The Long Dark je mezi námi již velmi dlouho. A slovem dlouho myslím opravdu dlouho – od roku 2014! Titul sbírá zpětné vazby od hráčů, vyvíjí se a updatuje. Největší novinkou je ale dlouho očekávaný story mode, na který byl vypuštěn trailer a sním se tak hra dočkala i oficiálního plnohodnotného vydání.

Byla to sice opravdu dlouhá doba, ale je to konečně tady. Příběhový mód je rozdělen na dvě epizody, které spadají do první série, což naznačuje, že by mohla být v budoucnu i další. Trailer nám konečně odhalujete základní verzi toho, co se v tom zasněženém kousku kraje vlastně stalo. Jednalo se o apokalypsu, která byla patrně způsobena tím, že přestala fungovat elektřina. Lidé začali mrznout, panikařit, šílet a rozpoutal se boj o život.

Náš hrdina se do této části světa dostává pomocí letecké havárie, kdy se snaží odvést přítelkyni mimo civilizaci a musíme uznat, že se mu to povedlo na výbornou. U trosek letadla se ale už probouzí sám a začíná survival akce.

V traileru nám příběh z části odhaluje postava starší ženy a následně muže, kteří hlavní postavě vyprávějí podrobnosti o tom, co se vlastně přesně stalo. My jako hlavní hrdina se nejspíš budeme zaměřovat na hledání ženy, která zmizela při ztroskotání a divočina nám většinou tradičně nebude nápomocna. Vlci, hlad, zima – klasická trojice největšiho nebezpečí v The Long Dark.

Díky příběhovému módu tak dostaneme konečně jasnou struktury jak hrou pokračovat. Každý mi dá asi za pravdu, že nekonečného bloumání a prozkoumávaní s cílem přežít co nejvíce dní již bylo za těch pár let dost. Příběhový mód je tak důležitou injekcí, která poskytne survivalovému titulu zcela nový smysl a důvod proč se ke hře vracet a hrát s novým nadšením. Tato tichá apokalypsa již oslovila kvanta hráčů a troufám si říci, že na ni nikdo nedá dopustit a ještě k tomu víme, že se na hře neustále usilovně pracuje, čímž vývojáři zajišťují to, aby hra neupadla do stereotypního boje o přežití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *