The Lord of the Rings: Gollum – Propadák roku?

The Lord of the Rings: Gollum patří mezi nejhůře hodnocené hry roku 2023 podle recenzí na portálu Metacritic. Hra byla zatím ohodnocena ve verzích pro PC a PlayStation 5, a její hodnocení je daleko pod očekáváními. Celkové hodnocení Golluma činí pouze 41 procent z recenzí PC verze a 36 procent z PlayStationu 5. Ačkoli to není katastrofální výsledek na první pohled, ve srovnání s předchozími úspěchy německého studia Daedalic Entertainment a velikostí značky Lord of the Rings je to velké zklamání.

 

Už od oznámení hry The Lord of the Rings: Gollum byla situace kolem ní poměrně zvláštní. Vývojáři dlouhou dobu tajili podrobnosti o hře, což vedlo k vybudování nesprávných očekávání u hráčů. Když se hra konečně představila ve své první akční podobě, hráči byli zaskočeni a reagovali odmítavě. Hlavní kritika směřovala na hlavního hrdinu Golluma, nízkou úroveň grafiky, podivnou animaci a obecnou nezábavnost hry. Tato negativní zpětná vazba se projevila i ve známkách udělených recenzenty, které se pohybují v rozmezí 20-50 procent.

Mezi nejvyšší hodnocení patří 70 procent udělené magazínem Gaming Trend, který ocenil příběh a přídavek k lore hry. Naopak nejnižší hodnocení 1/10 udělil magazín TSA, který zmiňuje občasnou zábavu a pěkná prostředí jako jediné pozitivní stránky hry. Mezi negativy zmiňuje rozbíjející se chyby, zjednodušování herních mechanismů, nevzhledné modely postav, špatné zaměřování kamery a nedostatek naděje na další hru s Gollumem v budoucnosti.

Na platformě Steam je uživatelské hodnocení také převážně negativní, kde pouze 34 procent hráčů vyjádřilo pozitivní názor na hru. Kritika směřuje zejména k vysoké ceně hry ve srovnání s její kvalitou a nedostatky.

Vývojáři se snaží reagovat na negativní zpětnou vazbu a již vydali první opravný patch. Další aktualizace by se měly zaměřit na problémy spojené s příliš vysokými požadavky na výkon při hraní ve 4K rozlišení na počítači.

Zbývá vidět, zda budou vývojáři schopni v následujících dnech přinést významné zlepšení hry. Aktuálně se zdá, že hra The Lord of the Rings: Gollum nedosahuje očekávání hráčů a má před sebou dlouhou cestu, aby se stala kvalitním a zábavným herním zážitkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *