The Lord of the Rings: Return to Moria – Trpasličí návrat!

Středozem a její kouzla mě nikdy nepřestanou fascinovat a i když přirozeně nejsem fanouškem všech adaptací Tolkienova díla, nikdy bych s nenechala ujít příležitost zkontrolovat novou hru. Především připravované crafting & survival RPG The Lord of the Rings: Return to Moria, kde se se svými trpasličími kamarády vypravíte do dolů Morie hledat jejich zašlou slávu.

  • Plánované datum vydání: jaro 2023
  • Vývojář: Free Range Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, macOS

Doly Morie, Khazd-dûm chcete-li, nejsou asi tím prvním místem, které vás napadne při plánování trpasličí těžařské expedice ve Středozemi. Ale proč vlastně? Balrog konečně vyklidil pole a skřeti přišli o své jediné vedení. A s poklady, které se v dolech skrývají zbývající rizika nemají šanci převýšit zisk. Nejspíš…

Return to Moria je budovatelský survival pro jednoho až osm hráčů. Survival část přidává známé prvky ve formě hladu, žízně nebo únavy a potřeby svítit si v dolech při kopaní a rubání. Jenom si musíte dávat pozor, aby těžba nebyla moc hlasitá a nepřitahovala nechtěnou pozornost. Ono taky i bez Saurona a Prstenu asi není moc dobrý nápad skřety provokovat.

Minimálně ne do doby než máte vlastní tábor, vybudovaný z vyťukaných materiálů nebo lépe znovu objevené bezpečné místo vašich předků. Vývojáři slibují, že ani jedno dobrodružství nebude stejné díky procedurálně generovaným mapám, ale vždycky bude co hledat. Ať už vás zajímají města dávných trpasličích mistrů nebo zlaté poháry, které po nich zůstaly.

Malé tábory a plnění beden vzácnými materiály není to jediné. Podle autorů se dozvíme něco málo o tom, jak si skřeti stojí bez svého pána a co říkají na nový světový řád. A dostaneme i možnost znovu obnovit zašlou slávu Morie.

The Lord of the Rings: Return to Moria láká víc než jednu skupinu hráčů. Nepůjde jenom o bezhlavé ťukání do kamene nebo nezastavitelné hordy skřetů. Mistři trpaslíci si zkrátka berou zpátky to, co jim po právu náleží a já se chci přidat, broukat si s nimi cestou do dolů a bavit se u ohně s korbelem piva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *