The Lord of the Rings: Rise to War – MOBILNÍ HRY – Je načase dobýt Středozem!

The Lord of the Rings: Rise to War je nová mobilní strategie, oficiálně licencovaná společností Warner Bros. Interactive Entertainment. Pracuje na ní studio NetEase Games (Diablo Immortal) a pokud jste náhodou nevěděli, že se na hře pracuje. Reklamy snad ve všech aplikacích, vás na to určitě upozornili.

  • Datum vydání: 23. září 2021
  • Vývojář: NetEase Games
  • Platformy: Android, iOS

Rise to War je geostrategická sezónní hra, ve které budujete armádu, zatímco důležitější a známější postavy hledají tu nejdůležitější věcičku v celé Středozemi – prsten. Naštěstí se o tohle starat nemusíte, vaším úkolem je vybrat si stranu a pokusit se zvrátit průběh války s vašimi jednotkami. A ať už se přidáte ke Společenstvu nebo na stranu Saurona, čekají vás epické bitvy o každou dlaždičku na mapě.

Podle vývojářů jde v Rise to War na rozdíl od ostatních her s tímhle zasazením hlavně o strategii. RPG prvky ustupují do pozadí, mapa je věrná knižní i filmové předloze a najdete na ní všechna významná města a další zajímavé body, ale v téhle hře se nezastavíte v Roklince, abyste pokecali s Elrondem a na pár dní se tam zdrželi. Dokonce i Saruman vás celkem rychle vypakuje z Isengardu.

Gameplay je rozdělen na dvě části. První z nich je ta, kdy se připravujete na útoky a budujete armádu. Začínáte s malým kusem země, hra vás v tutoriálu přivede k první jednotce a prvnímu veliteli a nechá vás trochu se zorientovat. Je hodně věcí, o které se musíte starat, od hospodaření se surovinami, výbavu velitelů, spravování jednotek, kterým budou velet až to prohlížení mapy. Hlavním cílem je zabrat nepřátelská města a zničit jejich jednotky, ale nemůžete si to s malou jednotkou napochodovat přímo na Minas Tirith.

Druhou částí gameplaye je samozřejmě samotný soubojový systém. Tady kromě velikosti jednotky záleží i na jejím složení. Hra vás nechá kombinovat základní vojáky, v mém případě zrovna vylíhnuté skřety, s pokročilejšími a zkušenějšími bojovníky. A samozřejmě narazíte i na více či méně známe postavy, které můžete přibrat ke své armádě.

The Lord of the Rings: Rise to War je docela příjemné překvapení. Jako fantasy a hlavně Tolkienův fanoušek zkouším všechna RPG a strategie, které s tímhle označením vyjdou a i když mi ze začátku chvíli trvalo zorientovat se, hra za to rozhodně stojí. Od perfektního dabingu k filmečkům, od budování vlastní pevnosti po bitvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *