The Mageseeker – Nová League of Legends hra!

Riot Games v polovině února oznámili nový projekt, na kterém pracují. 2D RPG s docela dlouhým názvem The Mageseeker: A League of Legends Story a i když oznámení většinou znamená pár detailů o tom co se asi chystá a dlouhou čekačku, tady nehrozí ani jedno. Známe datum vydání i venku je první trailer.

  • Datum vydání: 18. dubna 2023
  • Vývojář: Digital Sun
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch

Jenom měsíc a pár dní a svět League of Legends se dočká dalšího rozšíření a to na všech platformách. Hra je těžce pixelová a navzdory designovému rozhodnutí, které není asi úplně nahoře na seznamu očekávání po klasickém LoL a detailně zpracovaném Arcane, ale vypadá opravdu zajímavě. Minimálně co se příběhu týká.

V království Demacia si s magií moc neužijete a jakmile někdo zjistí, že máte jisté schopnosti, čeká vás cesta do chládku nebo v lepším případě někam stranou do ukrýtu a tak. Sylas je jedním z těch, kterému se podařilo ze zajetí uprchnout. Symbolicky se nechal řetězy, jež ho dříve drželi jako šikovné zbraně a otevírá se před ním jasná cesta. Osvobodit domovinu, zachránit nevinné a zbavit se Magekeeperů jednoho po druhém.

K otázce gameplaye, hra je naplněná magií až po okraj a jedním z vašich hlavních úkolů bude tuhle sílu zkrotit. Bitevní pole jsou plná suroviny, která jenom čeká než ji přetavíte v něco lepší a potenciálně smrtelnějšího, plameny a ledovými bodci počínaje. K tomu jsou tady speciální útoky pro Sylasovi řetězy a svoje si najdou i vyzyvatelé útočící pěstmi napřed. Prostě široká nabídka herních stylů.

A podle vývojářů budou mít nemalý význam i ostatní postavy. Protože v zemi rozdělené občanskou válkou nejsou spojenci zrovna dostatkovým zbožím, ale všechno sami nezvládnete. Tím se otevírá zajímavá postranní linka s budováním odboje a přátelství a tak dál.

Hra by měla vyjít 18. dubna 2023, zatím to nevypadá na žádný odklad nebo něco podobného. A Riot Games rovnou představilo i sběratelskou edici se Sylasovou soškou, artbookem a komiksem s odznáčky a soundtrackem na vynilu navrch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *